VIDEO! Sokk tuli laulupeole!

VIDEO! Sokk tuli laulupeole!

352
Foto: kuvatõmmis videost

27. juuni varahommikul märkasid töötajad Kadriorus paikneva jahimeeste seltsi maja aias ringi askeldavat sokku, kes ei lasknud ennast häirida ja kasutas niitmata muru rohkeid võimalusi toitumiseks.

Lauluväljaku ümbruses on juba senisest rohkem saginat. EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes soku telefonikaamerasse jäädvustas, ütles, et peoeelset saginat on märgata ka linnalooduses. „Üldjuhul on piirkond metskitsele sobilik, siit leiab nii toitu kui varjet, aga samas varitsevad siin ka mitmed ohud. Kõige suurem oht, mis metskitsest laulupeokülalist võib ohustada on linnaliiklus. Õnneks on paigaldatud lauluväljaku ümbrusesse liikluspiirangu 30km/h märgid, mis peaksid lisaks laulupeolistele ka teed ületava metskitse ohutuse tagama,“ ütles Korts.

Sokk toimetas jahimeeste seltsi aias kümmekond minutit, leidis omale ninaesist ja liikus siis Hundikuristikust ülesmäge lauluväljaku suunas.

Metskitsedel on peagi algamas jooksuaeg, mistõttu on nad tavapärasest aktiivsemad ja võivad oma rännakutel sattuda ka asulatesse.