VIDEO: karu käib Harjumaa külades toitu otsimas

VIDEO: karu käib Harjumaa külades toitu otsimas

416
Karu Saula külas. Foto: kuvatõmmis videost

5. juunil jäi Saula külas ühe maja hoovis kaamerasse karu, kes tuhnis prügikastides ja otsis toitu. Enne seda nähti teda kõrvalkülades tegutsemas.

Saula küla elanik Siiri rääkis, et karu tuli maja lähedale, tuhnis prügikastis ja muru peal. „Kokku toimetas karu siin umbes 20 minutit, seni kuni üks maja küljel olevatest prožektoritest tööle hakkas, siis vist ehmatas ereda valguse peale ja pistis punuma. Prügikasti toimetamiste vahepeal käis ragistas veel eemal pimedamas võsas,“ selgitas Siiri.

Kõrvalkülas Aruvalla grupis tuli ka teateid selle kohta, kuidas tõenäoliselt seesama karu seal 1-2 päeva enne Saula külasse jõudmist oli prügikastides revideerimas käinud.

Siiri sõnul käis karu veel samal ööl (5. juunil) enne nendeni jõudmist ka metsatuka taga naabrite hoovis. Selle nädala alguses anti ka kohalikele jahimeestele teada, et karu liigub Vaidasoo ja Urvaste külas ning küsiti nõu ja paluti abi seoses karu tegutsemisega aedades prügikonteinerites ja mesipuude ründamises. Jahimehed jagasid oma kogemusi, kuidas vastavas olukorras käituda.