Video: Huvitav kohtumine hundi ja laika vahel

Video: Huvitav kohtumine hundi ja laika vahel

1786
Foto: kuvatõmmis videost

13. oktoobri õhtul sattus Pärnumaal Kullipesa jahiseltsi esimehe Siim Suitsmardi koer õhtusel jahiringil kokku täiskasvanud hundiga.

Rajakaamerast on näha, kuidas laika istub rajakaamera ees, kui hunt tuleb samasse kohta. Kohtumine lõppes mõlemale poolele rahulikult, kumbki läks oma teed.

„Maja ligiduses asub metssigade peibutussöödakoht, mille poole koer minu juurest suundus. Telefoni tuli pilt rajakaamerast, kus koer ja hunt on seal. See tõmbas selja päris märjaks, kartsin alguses, et hunt ründab äkki mu koera. Liikusin ise ruttu sinna, aga seal polnud enam kedagi. Tagasi jõudes nägin, et koer on juba kodus, ilus ja terve,“ selgitas jahimees Siim Suitsmart.

Miks hunt koera vastu agressiivne ei olnud, ei oska ta täpsemalt öelda. „Võib-olla sellepärast, et laika on emane ja hunt võis olla isane, aga see on ainult oletus,“ oletas ta.

Rajakaamera salvestab kohapeal ka video, mille jahimees kaasa võttis ja nägi siis, mis toimunud oli. „Videost on näha, et koer laseb ennast kõhuli ja hunt läheb tema nina ette ega vaata koera poole ka ja siis lähevad samal ajal koos ära. Ma ei oskagi selle peale midagi arvata, pigem oli see õnnelik juhus,“ lisas Suitsmart.

Hundid on piirkonnas jäänud kaamerasse päris mitu korda. „Elame maakohas ja siin ikka hundid liiguvad ning olen nende ulgumist ka öösiti kuulnud,“ lisas ta.