VIDEO & GALERII! Valgamaal toimus Jaan Balodise mälestusvõistlus

VIDEO & GALERII! Valgamaal toimus Jaan Balodise mälestusvõistlus

4032
J. Balodise mälestusvõistluse võitjad. Fotod: EJS

30. novembril ja 1. detsembril toimus Jaanikese Jahinduse OÜ, Barnauli ja Zala Arms padrunitehaste koostööna Jaanikese lasketiirus Valgamaal Jaan Balodise mälestusvõistlused jahipraktilistes laskeharjutustes.

Võistluste peakorraldaja Tõnis Balodise sõnul alustati võistlussarja korraldamisega 2006. aastal. „Siis kandis võistlus Kütiliini nime,“ ütles Balodis. „2017. aastal nimetati see aga Barnauli, Zala Armsi ja Jaanikese karikavõistluseks ning möödunud aastal viime võistlusi läbi Jakov Jakovlevits Altergoti ettepanekul Jaan Balodise mälestusvõistluste nime all,“ lisas peakorraldaja.

Võistlejaid oli kokku tulnud nii Eestist, Lätist kui Leedust. Korraldajad olid võitjatele välja pannud kopsakad auhinnad. Kõigi võitlustes osalejate vahel loosis arvuti välja esindusliku tugitooli sponsorfirmalt Pohjanmaa Kaluste. Võitjaks osutus Egert Illison.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul oli võistlus korraldatud kõrge tasemega. „Mugavad sisetingimused ja võimalus monitoride kaudu lasketulemustega kohe tutvuda, tegid võistluse nauditavaks ka pealtvaatajatele,“ ütles Korts. „Eriti tõstaks esile Pühaste kütte oma heade tulemuste poolest ja nende võistlejat Mait Mägi, kes oli individuaalselt parim nii siledaraudse kui ka vintraudse arvestuses.“

Korraldajad ja partnerid, kes ei osalenud võistluste ettevalmistamisel said osa võtta õppejahtidest. Kokkuvõtete tegemisel olid korraldajad üksmeelselt nõus võistlussarja jätkama ning kõiki jahilaskesportlasi oodatakse võistlema juba Jaan Balodise mälestusvõistlustel 2019. aastal.

Vaata võistluse tulemusi SIIT.