VIDEO! GALERII! Toimus traditsiooniline EJSi tegevjuhi vastuvõtt

VIDEO! GALERII! Toimus traditsiooniline EJSi tegevjuhi vastuvõtt

1937
Fotod: EJS

17. jaanuaril toimus Kochi aidas EJSi tegevjuhi traditsiooniline vastuvõtt. Kutsutud olid EJSi liikmesorganisatsioonide juhid ja koostööpartnerid erinevatest riigi-, omavalitsus-, ettevõtlus-, ja mittetulundussektorist.

Tegevjuhi vastuvõtt on olnud traditsioon alates 1993. aastast. Selle algatas tollane tegevjuht Anti Levandi. Tavaliselt on toimunud vastuvõtt kolmekuningapäeval, aga alates EJSi 50. juubelist ühendati see Eesti Jahimeeste Seltsi sünnipäevaga, mida tähistatakse 18. jaanuaril.

 

Vastuvõtu avas jahisarve ansambel ning külalisi tervitasid EJSi president Margus Puust ja tegevjuht Tõnis Korts. Margus Puust rääkis oma kõnes, et juba aegade algusest on jahimehed pidanud oluliseks koos toimetada ja rõhutas, et täna on aga oluline koostööringi laiendada. Ta pidas tähtsaks ka koostöö olulisust maaomanikega, mille tõttu suudeti mullu kaks seadusemuudatust ette valmistada. 

„Tore on tõdeda, et maaomanikega on saavutatud ühine arusaam, et põtra ei tohi üle küttida ja edaspidi peab olema selles osas tähelepanelik. Selles osas ütlen julgelt kokkuvõtteks, et nii head koostööd maaomanikega ei olnud isegi koostöö teema-aastal”, toonitas Puust. Loe Puust kõnet SIIT.

Tõnis Korts tõi oma kõnes välja, et jahimehed elavad muutuste ajas ning mõtiskles selle üle kuidas jahimehed muutuste keerises oma põhiväärtusi hoiavad ja edasi kannavad. Ta toonitas, et oluline on ajada ühist asja ning püüelda kompromissi poole, kuna EJSi edulugu tugineb just koostööle. „Kui EJS oleks äriettevõte mis läheks börsile ja kui hinnataks meie nn turuväärtust ja selle komponente, siis üheks suurimaks väärtuseks ja meie kasvu ja arengupotentsiaaliks oleksid meie partnerlussuhted paljude erinevate organisatsioonidega,“ ütles Korts. Loe Kortsu kõnet SIIT.

Vastuvõtul esines ka tuntud Keskkonnaagentuuri eluslooduseosakonna juhtivspetsialist Uudo Timm, kes tegi ülevaate keskkonna ökoloogilisest olukorrast. Vastuvõttu modereeris EJSi tegevjuhi asetäitja Andres Lillemäe. Samuti tegid efektse ettekande peibutajad Andres Maripuu, Innar Uus ja Priit Karu, kes tegid hundi ja hirvehääli. Muusikalisi vahepalu mängis muusik Ülo Mälgand.