VIDEO & GALERII! Rakvere Jahindusklubi tähistas 70. tegevusaastat

VIDEO & GALERII! Rakvere Jahindusklubi tähistas 70. tegevusaastat

2903
Rakvere Jahindusklubi sai Jahindusühistult Nugis kingituseks pildi jahindusklubist. Fotod: EJS

1. veebruaril toimus Rakvere kultuurikeskuses Rakvere Jahindusklubi 70. tegevusaasta juubel.

Tervituskõne pidas Rakvere Jahindusklubi tegevjuht Jaan Villak. Õnnitlema oli tulnud ka EJSi president Margus Puust, kes pidas Lääne-Virumaad Eesti jahinduse ja jahipidamise ürgseks hälliks. Ta tõi oma kõnes paralleele Kunda kultuuri ja tänapäeva küttimise vahel. Kunda jahikultuuris oli tähtsaim uluk põder läbi aastatuhandete ja on ka tänapäeval. Kogu Lääne-Virumaa sisutihe ja põnev ajalugu on tunnistus sellest, et ühise tegevusega saavutame parima tulemuse nii ühises tegevuses kui ka ulukiressursi kaitsmisel, oli Puust kindel.

Õhtujuht Andres Lillemäe viis publiku samuti ajalooradadele ning rääkis jahindusklubi tekke loost. Rakvere Jahindusklubi esimees Raul Vahter toonitas oma kõnes tänapäeval sõnumi edastamise olulisust ning jahimeeste selgitustööd selles. Samuti tänas ta jahimehi, et nad on suutnud kohustuslikuks muutunud jahipidamise ülesannetega hakkama saada.

Rakvere Jahindusklubi tuli tervitama Rakvere abilinnapea Laila Talunik. Samuti andis õnnesoovid edasi Ida-Viru Jahimeeste Seltsi tegevjuht Marko Vinni, kes kinkis juubilarile jahindusliku meene. Õnnesoove jagasid ka Jahindusühistu Nugis liikmed, kes kinkisid maali Rakvere Jahindusklubist.

Juubeli puhul tänati ka tublimaid jahimehi ning koostööpartnereid. Tänukirjad andsid jahimeestele ja partneritele üle Rakvere Jahindusklubi esimees Raul Vahter ja tegevjuht Jaan Villak. Õhtu jätkus kohaliku ansambli saatel.