VIDEO & GALERII! Põltsamaa lossis avati üleriiklik jahitrofeede näitus (uuendatud 19.04)

VIDEO & GALERII! Põltsamaa lossis avati üleriiklik jahitrofeede näitus (uuendatud 19.04)

5435
Fotod: EJS

18. aprillil avati Põltsamaa lossis üleriiklik jahitrofeede näitus, kus eksponeeriti nii Eesti jahitrofeesid kui ka Euroopa suurimat hunditopiste kollektsiooni, aga ka väärarenguga loomade sarvi.

„Tänavune trofeenäitus tuli hästi kokku ja palju toodi ka vääranguga loomade sarvi, mida on huvitav vaadata,“ selgitas üleriikliku jahitrofeede näituse peakorraldaja Andres Lillemäe. „Hulgaliselt on näha metskitse ja punahirve sarvi, mis viitab nende isendite arvukuse tõusule, samas kui metssea- ja põdratrofeesid on mullusest tunduvalt vähem,“ selgitas ta. „Hinnatud trofeedest on Põltsamaale toodud ligi kolmandik, mis on läbilõige praegusest ulukite seisundist,“ lisas Lillemäe.

Kokku hinnati tänavu 1942 medaliväärset trofeed, mis on läbi aegade suurim hinnatud trofeede hulk. Näitusel saab näha metskitse-, põdra- ja punahirvesarvi; kopra-, šaakali-, rebase-, hundi-, karu-, ilvese-, kähriku- ja mägrakoljusid; metsseakihvasid, hundi-, karu- ja ilvesenahku. Välismaistest liikidest aga nt mufloni- ja valgesaba-hirvesarvi, Hiina vesihirvekihvasid jm.

Jahitrofee hindamine toimus Padisel, Pärnus, Kuressaares, Rakveres, Valgas ja Tartus. Lõplikud tulemused kinnitas rahvusvaheline hindamiskomisjon 13. aprillil Põltsamaal. Näitus on tasuta ning jääb Põltsamaa lossis avatuks 18. maini.

Trofeede hindamistulemusi näeb SIIT.

Vaata ka TV3 kajastust SIIT.

Tabel. 2018. aastal medaliväärseks hinnatud jahitrofeed.