VIDEO! FACE: Eesti jahimehed on teinud väga head tööd seakatkutõrjel

VIDEO! FACE: Eesti jahimehed on teinud väga head tööd seakatkutõrjel

2081
FACE esindaja Tom van de Maele

8.-9. märtsini toimus Bulgaarias Sofias konverents „Eluslooduse roll loomatervishoiu haldamisel“, mida korraldas Euroopa Komisjon ning ELi eesistujariik Bulgaaria. EJS uuris Euroopa jahindusorganisatsioonil FACE esindajalt Tom van de Maele´ilt mida meie katuseorganisatsioon Bulgaarias tegi, millest konverentsil räägiti ning mida jahimeestelt oodatakse.

Bulgaaria konverentsil osales FACE, Euroopa Komisjon, jahindusorganisatsioonid, jahindusajakirjanikud ja veterinaarid. Konverentsil räägiti ulukihaigustest ning jahimeeste rollist eluslooduse ja ulukihaiguste haldamisel.

„Rõõm on olla siin koos meie (FACE – toim) liikmetega,” ütles FACE esindaja Tom van de Maele. „Üheks põhisõnumiks Euroopa Komisjonile, riigiametnikele jt institutsioonidele on see, et nad peaks leidma efektiivse viisi jahimeeste ja riigiasutuste vaheliseks kommunikeerimiseks,” selgitas ta. „Jahimehi peab kaasama koostöösse juba varem, mitte alles siis kui ulukihaigus on kohale jõudnud,” lisas Maele.

„Kui koostöö sujub ja jahimehi toetatakse mitte ainult finantsiliselt, vaid ka teatud ettepanekute arvestamisega, siis jahimehed võivad olla väga heaks partneriks,” selgitas FACE esindaja. „See on ka üks märksõnu, mida oleme sellelt konverentsilt kuulnud,” tõdes ta.

FACE soovitab Euroopa jahimeestele teha koostööd teiste jahindusorganisatsioonide ja vastavate riigiametnikega. „Samuti kui juhtud metsas midagi ebatavalist märkama, tuleb sellest kohe vastavate organisatsioonidele teatada,” selgitas Tom.

FACE esindaja sõnul tuleks jahimeestel rangelt jälgida bioohutusmeetmeid, eriti sigade Aafrika katku leviku tõttu. „Kui oled kokku puutunud katku põdeva isendiga, on väga suur tõenäosus, et saad ise katkulevitajaks, nagu teie (eestlased – toim) ka näinud ja kogenud olete,” tõdes Maele. „Me (FACE – toim) oleme väga uhked eestlaste üle, te olete seakatku vastu võitlemisel palju ära teinud ning oleme väga tänulikud, et saame teiega koos töötada,” kommenteeris Maele ja lisas, et “Eesti jahimehed on väga head eluslooduse haldajad“.