Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

Veriselt lumelt võetud DNA-proov paljastas salaküttimise

2620

Kahe aasta eest veebruaris levis kuuldus, et Viiratsi jahiseltsis on seajahi käigus kütitud vähemalt kaks hunti, milleks jahimeestel luba polnud.

Keskkonnainspektsioonile anti juhtumist telefonitsi teada jahi toimumise päeval 7. veebruaril valvetelefonil 1313, vahanedab Maaleht. Sama helistaja teavitas ka Keskkonnaagentuuri kiskjaseire peaspetsialisti Marko Kübarseppa, kes läks koos KKI Viljandimaa büroo inspektoritega sündmuspaigale. Sel ajal jahimehi enam kohal ei olnud.

Metsast, jahi toimumise kohast leiti paik, kus lumel olid verejäljed ning näha lohistamise rada. Verejälgede kõrval oli ka hundi jälgedega sarnanevaid jälgi. Inspektorid võtsid koos Marko Kübarsepaga verisest lumest proovid, et määrata uluki täpne liik. Samuti leiti verejälgede lähedusest kaks sileraudse jahipüssi padrunikesta, mis asitõendina kaasa võeti.

Viiratsi jahiseltsi jahimehed, kellega ühendust võeti, ütlesid, et olid pidanud jahti metssigadele ning ühtegi looma ei tabanud.

Keskkonnainspektsiooni Viljandimaa büroo juhataja Naima Täär ütles, et tunnistajatena tuli üle kuulata kogu jahiseltskond, kes oli ilmselgelt ringkaitses ja erilist selgust uurimisse ei toonud. Ka hiljem ei tunnistanud keegi ühisjahis osalenud jahimeestest hundijahti ega hundi nägemist.

Loe edasi Maalehest.