Vereta jahi võitjad selgunud

Vereta jahi võitjad selgunud

3641
Jaanus Vaiksoo andis üle EJS-i eripreemia Mati Hiisile. Foto: EJS

12. septembril selgusid loodusfotovõistluse Vereta Jaht võitjad. Tänavuseks võidutööks kuulutati Indrek Ilometsa foto metstildrist.

Eesti Jahimeeste Selts autasustas eripreemiaga Mati Hiisi, kes sai fotole ainsa põdra ning ajakirja Eesti Jahimees eriauhind läks Taavi Nagelile kauni metskitse foto eest.

 

Vereta Jahti peeti tänavu 18.–19. mail Pärnumaal Lodjal. RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis tänavu osa 36 fotograafi, kelle “saakloomaks” oli tänavune aasta loom – ilves.

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul aasta looma piltidele ei saadud, küll aga ei tähenda see, et ilves metsast päris kadunud oleks, kuna jälgi kohati.

Võidu tõi seekord foto jõgede ja ojade kallastel tegutsevast kahlajast, pisikesest metstildrist. Indrek Ilomets märkas talle võidu toonud lindu pärast mitu tundi kestnud edutut jahipidamist.

Eriauhindu jagati veel järgmiselt:

  • RMK auhind – Priit Kessa, foto „teelahkmel“ jänesest
  • Ajakirja Eesti Loodus auhind – Karl Tammiste, foto kosklast
  • Ajakirja Eesti Mets auhind – Olavi Hiiemäe, foto metskitsest
  • Ajakirja Horisont auhind – Argo Argel, foto jänesest
  • Tallinna loomaaia auhind – Seppo Parkkinen, foto kimalasest
  • Hotell Pesa auhind – Aigar Kull, foto pääsukesest
  • Looduse Omnibussi auhind – Indrek Ilomets, foto pardiperest

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.

Fotovõistluse paremaid töid näeb RMK Tallinna kontori aatriumis kuni 23. oktoobrini.