VIDEO! GALERII! Venemaa jahi- ja kalameeste assotsiatsioon sai 60-aastaseks

VIDEO! GALERII! Venemaa jahi- ja kalameeste assotsiatsioon sai 60-aastaseks

2305
CIC-i, Venemaa, Velgevene, Kazakhstani, Bulgaaria ja Balti jahimeeste ühenduste esindajad Kremli juures. Foto: EJS

Venemaa jahi- ja kalameeste assotsiatsioon tähistas septembris 60. aastapäeva. Lisaks juubelisündmustele peeti jahiühenduste vahelist konverentsi.

Toimus jahinduslik konverents “Jahindus kui majandusharu”, kus osalesid nii Venemaa kui ka Euroopa riikide jahindusjuhid ning CICi president. Eestit esindas EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes viis õnnitlused ja kingituse, puidust linnuskulptuuri.

Konverentsi tulemusel valmis resolutsioon, mis tähtsustab jahindust kui majandusharu. Konverentsil tõdeti, et organiseeritud jahimajandus on kõige efektiivsem instrument kaitsmaks faunat ja keskkonda. Jahiseltside tegevused majandusharuna lubavad kasutada tööjõudu, teenida kasumit, arendada jahiturismi, trofeejahti ning arendada jahikoeratõuge. See soodustab uute töökohtade teket, optimaalset ulukiressursi kasutust jms.

Samuti rõhutati seda, et jahipidamine mängib olulist rolli looduskaitsel ja ulukite majandamisel ning bioloogilise mitmekesisuse säilitamisel.

Lisaks konverentsile ja pidulikule sünnipäevale, oli osalejatel võimalus tutvuda ka jahindus- ja kalandusmuuseumiga. Muuseum on populaarne nii koolilaste kui noorjahimeeste seas, kellele tutvustatakse loodusharidusprogramme.

Venemaa jahiühendus soovib edaspidi maailma katusorganisatsiooni CIC-iga tugevdada koostööd ning tihendada taoliste koosolekute sagedust ja kutsuda rohkem jahiühendusi osalema. Samuti sooviti jagada jahindusalaseid kogemusi ja teavet.

EJS tegevjuht Tõnis õnnitles venelasi ja küsis Venemaa jahi- ja kalameeste assotsiatsiooni president Tatjana Aramilevalt kas tal on midagi soovida ka eesti kolleegidele. Vaata videost, mida Tatjana vastas.