Värskes teabelehes Tiirutaja tutvustatakse aasta lindu kuldnokka

Värskes teabelehes Tiirutaja tutvustatakse aasta lindu kuldnokka

753
Kuldnokk - aasta lind 2021. Foto: Blondinrikard Fröberg/Flickr

Ornitoloogiaühingu teabelehe Tiirutaja värskest numbrist saab lugeda aasta linnust kuldnokast ja tänavu sajandat aastapäeva tähistava ühingu taassünnist 1990. aastatel.

Aasta linnust kuldnokast kirjutavad nii Margus Ots artiklis “Aasta lind on kevadekuulutaja kuldnokk” kui ka Markko Gerassimov, kes tutvustab noortenurgas oma uurimistööd “Veebikaameraga pesakast kuldnokkade pesitsuse uurimiseks”.

Raivo Mänd, kes oli ornitoloogiaühingu juhatuse esimees aastail 1991–1994, meenutab ühingu taassünniga seotud väljakutseid ja olulisemaid seiku.

Rubriigis “Linnuhuviliste lood” saab lugeda intervjuud palju tunnustust pälvinud ornitoloogiaühingu liikme ja Eesti linnunimetuste komisjoni sekretäri Eerik Leibakuga.

Ornitoloogiaühingu töötajad Andrus Kuus, Andres Kalamees ja Veljo Volke annavad ülevaate Soome lahe keskosa veelinnuloenduse tulemustest.

Ornitoloogiaühingu teabelehte Tiirutaja nr 51 saab tasuta lugeda ja alla laadida veebilehelt. Haridus- ja keskkonnaasutused, looduskeskused ja teised organisatsioonid saavad teabelehte tellida postiga tasuta