Vapilind võttis koha sisse Viljandi suvilarajoonis

Vapilind võttis koha sisse Viljandi suvilarajoonis

2368
Foto: Olavi Hiiemäe/Flickr

Ramsi külje all Rahetsema suvilarajoonis on esmaspäevast nähtud liikumas jahimeeste seltsi vapilindu metsist. Suur kanaline on olnud katustel ja õunapuude otsas ning lihtsalt aedades ringi jalutanud ja paremaid palu otsinud.

Külavanem Ülar Saar ütles Sakalale, et tema hoovi jõudis metsis esmaspäeva hommikul, kui oli koha sisse võtnud perepoja auto katusel. Eile lõuna ajal istus ta juba naabrite sauna katusel. Üks naaber rääkis Saarele, et oli suurt lindu näinud tema hoovis kivi peal ja mõtelnud, et külavanem on endale uue kuju ostnud – siis hakkas see aga liigutama.

Sakalasse jõudis esimene teade inimeste lähedale kippuvast metsisest möödunud nädala alguses, kui too liikus ringi Heimtalis. Seal käis ta ka Mati Peegi akna taha. Peek rääkis, et oli roniroosidel paelad lahti lasknud ja läinud neid prügikasti viima ning kui tagasi tuli, kõndis metsis nendesamade rooside juures ega kartnud midagi. Lind toimetas tema hoovis paar päeva ja suundus siis üle tee elavate naabrite juurde.

Soomaal elav Eesti jahimeeste seltsi tegevjuht Tõnis Korts rääkis, et on metsistega väga palju kokku puutunud, sest uuris keskkonnaametis töötades nende mängu. Kortsu sõnul esineb metsise hullust tavaliselt mänguajal ehk kevaditi, aga noored kuked võivad harjutada mängu ka sügisel. Viljandimaa külades tiirutav lind võibki olla seda sorti tegelane.

Korts ütles, et metsisega tasub olla ettevaatlik. Temagi on saanud tunda selle linnu pahameelt: kord hüppas üks autokapotile ja keelas tal sõidukist väljuda. Suure-Jaani kandis on kunagi olnud juhtum, kus metsis lõi kevadel mängukoha lähedal metsa teinud töömehele mitu korda nokaga pähe.

Vaata videot ja loe lähemalt Sakalast.