Valgamaal toimus jahinduse karikavõistlus

Valgamaal toimus jahinduse karikavõistlus

3176
Jaanikese Jahinduse karikavõistlus 2017. Foto: Jana Balodis

Valgamaal Jaanikese lasketiirus toimusid 1 ja 2.detsembril lahtine laskevõistlus haavli- ja kuulipüssilaskuritele. Seekordne võistlus kandis pikka ametlikku nime „Padrunitehaste Barnaul ja Zala Arms ning Jaanikese Jahinduse karikavõistlus 2017“.

Nagu juba ka võistluste nimi ütleb, olid kohal sponsorite Barnauli padrunitehase ja diilerite klubi esindajad Venemaalt, Kasahstanist, Gruusiast, Moldovast, Valgevenest ning Zala Armsi padrunitehase esindajad Leedust. Toetajatena andsid oma panuse SIA Limbažu Siers Lätist ning Sniper Elite Moldovast. Kuna võistlusest osavõtjad ning toetajad kogunesid paar päeva varem, avanes meeldiv võimalus tutvustada külalistele ja külalisvõistlejatele meie põdrajahtide traditsioone ning korraldust. Nii mõnigi külaline sai põdra küttimisega edukalt hakkama.

Donatas Polita sai loosi tahtel õnnelikuks kuulipüssi omanikuks.

Tulejoonel oli kokku 53 laskurit Eestist, Ukrainast, Leedust ja Lätist. Võisteldi nii sileraudse- kui vintraudse püssi harjutuses „Jooksev metssiga”. Selle aasta eripära oli, et kasutada võis ainult korraldajate poolt antud laskemoona. Vintrelva kasutajad lasksid Barnauli padrunitehase toodanguga ning sileraudsest püssist laskmisel kasutati Zala Arms padrunitehase kuulipadruneid. Laskemoon väljastati laskuritele korraldajate poolt tasuta. Huvitav märkida, et kuulipüssiharjutuses polnud ühtegi padrunitõrget 1600 lasu kohta. Sileraudsest püssist tehti kokku 1320 lasku, millest padrunitõrkeid oli vaid kahel korral. Pole paha!

Jaanikese Jahinduse korraldatud võistlustel on heaks tavaks loosida osavõtjate vahel välja kuulipüss. Seekord oli selleks KO 91/30 (rahvasuus nim Vene vindiks), mille õnnelikuks omanikuks sai Leedu laskur Donatas Polita. Võistluste autasustamisel tegi Barnauli padrunitehase ekspordidirektor Jakov Altergot ettepaneku nimetada võistlus selle algataja ja eestvedaja auks „Jaan Balodise mälestusvõistluseks“.

Auhinnalaud oli rikkalik.

Huvilistel on võimalik tutvuda võistlustulemustega Jaanikese Jahinduse kodulehel.

Jaanikese tiiru tööka kollektiivi nimel tänan kõiki toetajaid ja osavõtjaid.

Tõnis Balodis