Väikeulukite jaht Haapsalu jahiseltsis

Väikeulukite jaht Haapsalu jahiseltsis

934
Väikeulukite jaht Haapsalu jahiseltsis. Fotod: EJS

Laupäeval, 25. veebruaril toimus Haapsalu jahiseltsis väikeulukite jaht. Külalisi oli jahil üle Eesti. Tabati kaks šaakalit.

Ühe jahikorraldaja Triin Roostfeldti sõnul oli selle jahi eesmärk tähtsustada väikeuluki jahti. „Tavaliselt jääb väikeulukite jaht suurulukite omale varju. Ega tihti pole väikeulukijahilt tulles ka midagi pannile panna ning osasid jahimehi see ei motiveeri,“ ütles Roostfeldt. „Oma kogemuste põhjal võin väita, et hetkel on väikeuluki jahi vastu huvi tundmas ca 10% jahimehi. Hagijatega jaht on aga elamuste rikas ja ma väga loodan, et huvi sellise jahipidamise vastu kasvab,“ lisas ta.

Jahti peeti eramaal, kus maaomanik on jahi osas positiivselt meelestatud ja tänulik, et jahimehed reguleerivad liialt suureks muutunud väikekiskjate arvukust.

Triin Roostfeldti sõnul on rannaaladel kisklussurve läinud suureks ja peame andma ka haruldastele lindudele võimaluse. „Ehkki konkreetselt see ala, kus jahti pidasime, ei kuulu nn linnukaitse projekti alasse, kus väikekiskjaid tuleb hoolega küttida, on tegemist siiski haruldaste lindude elupaikadega, kus neid on vaja kaitsta. Seda me väikekiskjate küttimisega toetamegi,“ lisas ta.

Väikeulukite jahil osales ligi 40 meest ja naist. Oli nii Haapsalu jahiseltsi liikmeid kui ka külalisi mujalt üle Eesti. Kokku osales ka 7 tublit koera, eesti ja vene hagijad. Kütiti kaks šaakalit.

Korraldajate tänusõnad kuuluvad RannaRootsile, kes omalt poolt sündmust toetas. 

EJS-i poolt tänusõnad Haapsalu jahiseltsile, et selliseid tänuväärt ettevõtmisi korraldatakse ja jahikülalisi on jahipiirkonda lubatakse. Samuti tänud jahi korraldajatele ilusa jahipäeva eest. Erilised tänud neljajalgsetele sõpradele ja nende peremeestele! Kivi kotti!