Vaida lasteaia lapsed külastasid Jüri jahimehi

Vaida lasteaia lapsed külastasid Jüri jahimehi

878
Vaida lasteaia lapsed käisid koos soolakul. Foto: Annika Aasa

Vaida Pillerpalli lasteaed õppeaasta teema „Nõnda kui mina metsale, nõnda mets minule“ raames külastati Jüri jahimehi.

Õppeaasta raames püütakse aasta jooksul lapsi viia loodusesse tutvuma Eesti metsaga ja metsaelanikega. 7. jaanuaril võeti ette teekond lähedal asuvasse Seli külla, kus tegutseb Jüri Jahimeeste Selts.

Seltsi eestvedaja Aldo Laid oli selleks puhuks valmis seadnud loomade lakukivi, mida üheskoos lumise metsamatka käigus metsloomadeni toimetati. Metsamatkal märgati ka mõningaid jälgi lumel, mis viitasid asjaolule, et antud piirkond on metsloomadele sobiv paik. 

Jahiseltsi maja juures tegi Aldo lastele ülevaate, mida tähendab jahindus ning üheskoos tutvuti loomanahkade, sarvede ja koljudega. Jahimajas asuvas õppeklassis said lapsed ülevaate, miks on vaja loomi küttida ning millised on suurimad loomaküttimise väljakutsed Rae vallas. Põgus ülevaade Eesti jahimeeste kalenderist andis lastele võimaluse tutvuda piltidel erinevate Eestis elavate metsloomadega ning oli rõõm tõdeda, et lapsed tundsid piltidel ära mitmeid meie metsades elavaid asukaid. Päev oli põnev ja loodame, et nii mõnelgi lapsel tärkas loodusepisik edaspidiseks.

Aitäh Jüri Jahimeeste Selts koostöö ja põneva õpipäeva eest.

 

Annika Aasa
Vaida lasteaed Pillerpalli