Vabatahtlikud tõttavad auto alla jäänud loomadele appi

Vabatahtlikud tõttavad auto alla jäänud loomadele appi

1827
Kokkupõrge liikluses metsloomaga. Foto: EJS

Loomapäästegrupi vabatahtlikud püüavad abistada tuhandeid liikluses viga saanud loomi ja linde ning soetada loomade transpordiks vanad politseibussid. Tööst vabatahtlikel puudust ei tule, sest loomi sõidavad nad ära tooma mitu korda päevas.

Reks jäi kuu aega tagasi Tartu maanteel Assakul auto alla – oli hämar ja juht ei märganud maanteele astunud koera. Õnnetust nähes peatusid ka teised autojuhid ning kutsusid abi. Reksi vigastused olid rasked ja talle tehti mitu operatsiooni, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Reksi raviks annetati üle 10 000 euro. Tänu sellele rahale on suudetud elule aidata veel hulk linde ja neljajalgseid.

Autorataste all saab surma või viga tuhandeid loomi. “Auto alla jäänud ja vigastatud loomadega tegelevad esmajoones tee omanikud. Riigiteede puhul on see riik maanteeameti näol ja nende koostööpartnerite näol, kohalike teede puhul kohalikud omavalitsused,” selgitas keskkonnaameti nõunik Teet Koitjärv.

Suurulukitest jääb kõige rohkem auto alla metskitsi – aastas umbes 2000. Vigastatud suuruluk tavaliselt hukatakse.

„Suurulukid ja suurkiskjad on need loomad, kellega peavad tegelema jahimehed. Ülejäänud loomad on väikeulukite klassist ja kui väikeuluk on tee peal, siis see on nüüd küll teeomaniku asi ta tee pealt ära koristada või vähemalt eemale viia,” rääkis Eesti jahimeeste seltsi tegevjuhi nõunik Kaarel Roht.

Vaata lähemalt ERRi uudistest.