Uus kord Häirekeskuse juhendites

Uus kord Häirekeskuse juhendites

469
Foto: erakogu

Teisipäev, 21. november tõi ühe olulise uuenduse jahimehi puudutavas, kuid Häirekeskusele mõeldud operaatorite juhendites – nimelt muutub senine keskkonnaameti ajalise piirangu juhis jahimeeste teavitamisel.

Keskkonnaametiga koostöös on uuendatud häirekeskuse 1247 riigiinfo telefoni juhis, kuhu on lisatud liikluses surnud suurulukite kohane ööpäevaringne jahimeeste teavitamine. Senine korraldus välistas jahimeeste teavitamise öisel ajal, alates kl 23-7. Häirekeskuse sees on protsess uuendatud ja operaatorid teavitatud. Seega juhtumitest, kus jahiseltsi kontaktisik ei ole teavitust saanud, andke kindlasti teada jahimeeste seltsile, et saaks üle kontrollida, kas Jahises on kontaktid korras ning uurida, miks häirekeskuse teavitus ei tulnud.

Jahimeeste ühendustel on põhjust Jahises üle vaadata senised Häirekeskusele mõeldud juhised selle kohta, kuidas vastava jahipiirkonna jahimehed soovivad Häirekeskuselt vastu võtta teateid maanteedel hukkunud suurulukite kohta. Jahiseltsid, kellel ei ole oma liikmeskonnast leidnud vastavat 24/7 valmisolekuga liiget, peaks Jahise häirekeskuse kontaktides määrama ajalise piirangu ja ka vastava uluki liigi, milliste puhul ollakse valmis ulukeid ööpäevaringselt koristama ja milliste puhul mitte.

Uus kord rakendub peagi. Palume kõigil Jahise kasutajatel olla mõistvad, kui Häirekeskus teile öösel helistab ja teavitab maanteel hukkunud metskitsest. Kui te ei ole sellest huvitatud, siis kõne põhjus peitub teie tegemata muudatustes. Kasutage Jahist ja muutke vajadusel teavituse vastuvõtmise valikulisi piiranguid.