Ulukite jäljevihik koos nutitelefoni rakendusega

Ulukite jäljevihik koos nutitelefoni rakendusega

6199

Keskkonnateabe Keskuse pressiteade

Kes on lumel käinud?

Vastust aitavad leida Keskkonnateabe Keskuse poolt koostatud ja välja antud *Ulukite jäljevihik* ning selle alusel Tartu Ülikoolis valminud nutitelefoni rakendus *Kes käis?*

Jäljevihikus ja rakenduses on põhitähelepanu fotodel, mis annavad realistliku pildi erinevates lumeoludes leitavatest jälgedest. Mõõtude paremaks tajumiseks on jälgede kõrval tikutoosid. Lisatud on lühike kirjeldus loomade elupaiga- ja toidueelistustest. Kokku on käsitletud 24 ulukiliiki ning lisaks veel kassi ja koera.

Ulukite jäljevihik on allalaetav aadressil http://www.keskkonnainfo.ee/failid/Ulukite_jaljevihik_2011.pdf 
Rakendus sobib nutiseadmetele iPhone, iPod Touch ja iPad ning Android-süsteemil töötavatele seadmetele.

Kes käis? on leitav AppStore’st: http://itunes.apple.com/ee/app/kes-kais/id492565774?mt=8 Android-süsteemiga seadmetele on see saadaval Android Market’is aadressil: https://market.android.com/search?q=Kes+käis&c=apps

Kui rakendust otsida iTunes’i või AppStore rakendusega või Android Marketi veebilehelt, siis tuleb otsingusse panna rakenduse nimi * Kes käis.

*Kes käis?* on Ulukite jäljevihiku üks digiversioone ning on loodud Tartu Ülikoolis TEEME projekti *Digitaalsed taimetargad taskus ja arvutis * loodushariduse edendamine interaktiivsete määrajate kaudu* raames.

Projektijuhi Andres Saagi sõnul on tegemist väga lihtsalt kasutatava abimehe-meelespeaga kõigile loodushuvilistele. Kogu materjal, jälgede fotod, skeemid ja seletused sinna juurde on nutitelefoni laaditud * mitte kunagi ei pea muretsema levi pärast. Ja metsa minnes soovitatakse ju laetud telefon ikka kaasa võtta.

Lisainfo:

Peep Männil,
Keskkonnateabe Keskuse ulukiseireosakonna juhataja
tel 5134898 
peep.mannil@keskkonnainfo.ee

Andres Saag,
Tartu Ülikooli Ökoloogia ja Maateaduste instituudi vanemteadur
andres.saag@ut.ee

JAGA