Üleskutse: saada ajaloolisi jahipilte!

Üleskutse: saada ajaloolisi jahipilte!

3536

EJS korraldab EV 100 raames jahiajalooliste fotode konkursi „100 aastat jahindust“. Ootame pilte septembri lõpuni!

Jahindus on väärikas eluala, millega tegeletakse Eestis ammustest aegadest tänaseni. Konkursi eesmärk on väärtustada läbi fotode jahinduse ajalugu ja selle traditsioone. 

Konkurss toimub kahes etapis. Esimesse etappi ootame fotosid varem toimunud jahimeeste kokkutulekutest. Kuna 38. jahimeeste kokkutulek „100 Pärnus” on ajendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevast ja kannab eelneva sajandi hõngu ning jahiajalugu, siis ootame konkursile ka selleteemalisi fotosid. Teises etapis ootame kõiki ajaloolisi fotosid jahindusest, mis haakuksid teemaga „100 aastat jahindust“.

Osalemise reeglid ja tingimused

Esimesse etappi ootame pilte jahimeeste kokkutulekutest. Arvesse lähevad kõik pildid, mis on vähemalt 1 aasta vanad ning mis sümboliseerivad jahimeeste kokkutulekuid ning jahinduse ajalugu. Teise etappi ootame kõiki fotosid, mis haakuvad jahinduse ajaloo ning konkurssi teemaga „100 aastat jahindust“.

Foto peab haakuma konkurssi teemaga ning see võib kujutada inimesi, loomi jms. Fotol peab olema lisatud daatum ja lühike sisukirjeldus (koht, nimed jmt).

Iga osaleja võib esitada kuni kolm (3) fotot. Tööde puhul hinnatakse nii pildi tehnilist kui ka sisulist poolt.

Foto esitamise tähtaeg esimeses etapis oli 3. juuli. Fotod palume saata jahimees@ejs.ee või aadressil Kuristiku 7, 10127 Tallinn. Teise etapi fotosid ootame 30. septembriks

Võitjad ja auhinnad

Konkursi parimale foto omanikele paneb auhinna välja Eesti Jahimeeste Selts sponsoritega. Fotokonkursi üldvõitjat premeeritakse 3G Bushwhackeri rajakaamera, mille paneb välja EJSi koostööpartner Tehnoturg-T.

Bushwhacker Big Eye G3 rajakaamera.

Tegemist on uue ja kvaliteetse rajakaameraga, mis teeb kõrge kvaliteediga pilte ja HD-videoid ning saadab materjali otse meilile. Kaameral on ka mitmeid nutikaid funktsioone, mis aitab jahimehel metsaelu jälgimise lihtsamaks teha.

Konkursi I etapi võitis Saarte Jahimeeste Selts fotoga “Jahimeeste kokkutuleku sissepääs”. Äramärgitud töid esitleti jahimeeste kokkutulekul Pärlseljal jahiajaloo stendide juures ning autasustati kokkutuleku piletite ja meenetega. Väljavalitud tööd trükitakse ka ajakirjas Eesti Jahimees.

Võitjad kuulutame välja EJS-i kanalites hiljemalt 5. oktoobril.

Korraldaja jätab endale õiguse teha muudatusi tingimustes ning kasutada konkursile esitatud töid kodulehel, ajakirjas jms kanalites.

I etapi võitja:

Jahimeeste kokkutuleku sissepääs (koht, aeg teadmata). “Kahjuks aastat ja kohta ei tea, aga teades saarlaste ja hiidlaste häid suhteid, tekib küsimus, kuidas hiidlasi ilma lubadeta sisse lasti”. Foto: SJS

Zürii:  Züriisse kuuluvad ajakirja Eesti Jahimeeste Seltsi poolt välja valitud 3‒4 liiget.

Lisainfo: Andra Hamburg – andra@ejs.ee, tel 5685 4412

Konkurssi toetab Tehnoturg-t ja Baltic Trophy.