Üleskutse jahimeestele: palutakse abi koprapopulatsiooni uurimisel

Üleskutse jahimeestele: palutakse abi koprapopulatsiooni uurimisel

5099
Foto: Pixabay

Tartu Ülikooli zooloogia osakond koostöös Soome teadlastega algatavad projekti, mille käigus uuritakse võimalusi Soome koprapopulatsiooni täiendamiseks Eestist pärit kobrastega. Projekti õnnetumiseks oleks vaja koguda kopraproove üle Eesti, milleks palutakse Eesti jahimeeste abi.

Soome koprapopulatsioon on võrdlemisi väikesearvuline ja on oht, et Kanada kobras võib Euraasia kopra välja tõrjuda, mis on kummaline, sest varasem Venemaa kogemus on näidanud pigem vastupidist. Üks nende hüpoteese on, et see võib olla tingitud Euraasia kopra madalast geneetilisest mitmekesisusest Soomes.

Koostöö raames on plaanis välja selgitada, milline on kopra geneetiline mitmekesisus Eestis ja kas nad oleksid sobivad Soome populatsiooni täiendamiseks. Selleks oleks vaja koguda kopraproove üle Eesti, milleks palume järjekordselt Eesti jahimeeste abi. Kel on soolatud kopranahku, koljusid külmas, mil küljes veel kopraliha või lihtsalt töötlemata kopraliha külmas, siis andke sellest teada Harri Valdmannile (harri.valdmann@ut.ee).

Kopraproove oleks populatsiooni uurimise õnnestumiseks vaja ca 50 proovi üle Eesti.