Ukrainlanna riskib oma eluga päästes loomi

Ukrainlanna riskib oma eluga päästes loomi

486
Foto: Pixabay

Ukrainlanna Natalia Popova leidis uue elueesmärgi päästes nii mets- kui lemmikloomi sõjahävingust Ukrainas.

„Nad on mu elu,“ ütles 50-aastane Natalia. Naine on koos loomakaitsegrupiga UA Animals päästnud üle 300 looma sõjakoldest, 200 neist saadeti riigist välja, 100 leidsid kodu Lääne-Ukrainas, mida peetakse hetkel ohutumaks paigaks, kirjutab AP News.

Paljud päästetud olid metsloomad, keda peeti lemmikloomadena kodudes enne sõja puhkemist.

Popova peab nüüd varjupaika Kiievi lähedases Chubynske külakeses, kus elab 133 looma. Näiteks on seal lõvid, leopard, tiiger, hirv, hundid, rebased, pesukarud, metskitsed, aga ka hobused, ahvid, kitsed, küülikud, koerad, kassid ja linnud.

Loomad, keda ootab evakuatsioon Poola, päästetakse sõjakolletest Ida-Ukrainas Harkivist ja Donetskist. „Mul on nendest väga kahju. Ma kujutan ette, mis stressi nad tunnevad sõja pärast ja keegi ei saa neid aidata,“ ütles Popova.

„Meie rekord looma evakueerimisel on seni 16 minutit, kui me päästsime Kramatorski ja Slovanski piirialalt lõvi,“ selgitas Popova. Popova ise on majandusteadlane ning tal pole varasemat veterinaari kogemust, kuigi ta aitas lõvile teha uinutussüsti, et looma saaks transportida. Tal on varasemaid kogemusi olnud hobustega.

Popova on päästetud loomad saatnud Poola Poznańi loomaada, kust aidatakse leida loomadele uus kodu. Osad loomad on juba transporditud Hispaaniasse, Prantsusmaale ja Lõuna-Aafrikasse.

JAGA