Ühisjaht Tihemetsa jahiseltsis

Ühisjaht Tihemetsa jahiseltsis

1103
Ühisjaht Tihemetsas. Fotod: EJS

Laupäeval, 28. jaanuaril toimus ühisjaht Pärnumaal Tihemetsa jahiseltsis.

Tihemetsa jahiseltsi esimehe ja jahijuhataja Väino Lille sõnul oli tegemist juba väikest viisi traditsiooniks saanud jahiga, kuhu on oodatud lisaks oma seltsi liikmetele ka koostööpartnerid. „Seda jahti oleme pidanud jaanuari viimasel nädalavahetusel hirvele. Samuti seakatku piiramise eesmärkide täitmiseks ka metsseale. Jaht õnnestus igati ja korraldajatena jäime sellega rahule, loodan et külalised ka,“ ütles ta.

Jahipäev algas traditsiooniliselt instrueerimisega. Jahijuhataja tutvustas, mida võib küttida ja rõhutas jahiohutust. Jahil viibis lisaks küttidele ka kolm koera.

Jaht läks tõesti hästi. Kahest ajust tabati kokku 7 hirve ja kolm metssiga. Ajude vahel peeti seltsi püstkojas, mida kutsutakse metsaonniks, lõunapausi. Metsaonnis praeti lõkketulel ühiselt maitsvat vorsti ja pakuti selle kõrvast. Igaüks sai lisaks lõkketule paistel nautida kodust kaasavõetut.

Jaht lõpetati ühiselt loomi austades.

Oli tore jahipäev, mis osalejatele kindlasti meelde jääb. Loodame, et Tihemetsa jahiseltsi meestel jätkub tahet ja jõudu seda traditsiooni jätkata. Selleks kivi kotti!