Ühisjaht Järvamaal

Ühisjaht Järvamaal

938
Jahi instruktaaž. Fotod: EJS

Järvamaa Jahindusklubi kutsus 12. novembril oma jahtkonnad traditsioonilisele ühisjahile Koigi jahtkonda. Seal toimus ka pidulik Koigi jahtkonna ulukite esmase käitlemiskoha avamine.

Pärast hommikukohvi ja piruka söömist avas Koigi jahtkonna esimees Asko Osula jahipäeva ja viis läbi instruktaaži. Ta tutvustas jahtkonna jahikorda ja missuguseid ulukeid võib küttida. Jahipäev algas meditsiinikoolitusega, kus Kristy Kalmuse juhtimisel oli jahtkonna jahimajas võimalik tutvuda esmaste meditsiiniabi võtetega viga saanud kaaslase abistamisel.

Edasi suunduti jahile. Enne lõunat toimus suur aju, ligi 2,5 km pikk. Tabati põdramullikas. Loomi aga nähti rohkem. Nähti metsseakarja ja samuti aju lõpus suurt karu.

Seejärel suunduti jahimajja, kus ootas kuum ja maitsev lõunasupp ning uus käitlemiskoht, mis ootas avamist.

Koigi jahtkonna esimehe Asko Osula sõnul on jahimaja jahtkonnale väga oluline. „Sinna on lisaks toetusele panustanud rahaliselt jahimehed ka ise. Valdav enamik saab aru selle hoone vajalikkusest ja tähtsusest jahiulukite väärindamisel,“ lisas ta.

Avamisel kõneles jahtkonna esimees sellest, kuidas maja valmis. Kiidusõnad kuulusid nii jahtkonna liikmetele kui Järvamaa jahindusklubile. Klubi tegevjuht Lauri Ellram andis jahtkonnale üle kingitusena vajaliku tööriistakomplekti, mida saab hoones kasutada.

Külalisena võttis jahipäevast osa EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kes andis Asko Osulale üle EJS-i teenetemärgi Ilves, millega läinud suvel EJS-i juhatus autasustas teda töö eest jahimeeste järelkasvu eest hoolitsemisel ja noorte laagrite läbiviimisel. Samuti sai jahimaja EJS-i poolt kingituseks seinafoto aasta loomast, karust, mille autor on loodusfotograaf Jüri Jõepera.

Edukat jahipäeva ja pidulikku esmakäitluskoha avamist õnnistas jahijumalanna ka haruldase sügisese selge ja päikesepaistelise ilmaga.

EJS-i poolt kivi kotti nii Koigi jahtkonnale kui Järvamaa jahindusklubile!