VIDEO! TV3 seitsmesed külastasid jahimehi

VIDEO! TV3 seitsmesed külastasid jahimehi

5753
Kuvatõmmis videost

TV3 seitsmesed uudised külastasid möödunud nädalavahetusel Soomaal asuvat Teesoo lasketiiru, et uurida mida tõid kaasa relvaseaduse ja jahiseaduse muudatused jahimeestele. Ajakirjaniku võtsid vastu ja erinevaid jahirelvi demonstreerisid EJSi tegevjuht Tõnis Korts ja Teesoo laskurklubi juhatuse liige Ilmar Lind.

EJSi tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on helisummuti kasutuselevõttu jahipidamisel toetanud juba 2009. aastast EJSi volinikud. Samuti on seda otsust toetanud korduvalt EJSi juhatus. „Ammuoodatud muudatuste näol on tegemist kindlasti EJSi volinike, juhatuse ja meie kõigi ühise töövõiduga,“ selgitas Korts ja lisas, et „oleme seltsiga kõvasti panustanud ka elektrooniliste jahidokumentide arendusse“.

Töös on ka andmebaasid Jahis ja Metsis, kuhu EJS on panustanud lisaks tööle ka hulga rahalisi vahendeid. „Täname samuti keskkonnainvesteeringute keskust, kes andmebaaside arendamisel on ka finantsiliselt abiks olnud,“ täiendas Korts.

Eelmise aastal esitas EJS riigikogule relvaseaduse muutmiseks ettepanekud, muuhulgas elektrooniliste jahidokumentide ja helisummuti kasutusele võtmise, mis võeti arutellu riigikogu keskkonnakomisjonis. Tänavu 14. veebruaril võttis riigikogu seadusmuudatused vastu. Nendest tulenevalt võib alates 1. juulist kasutada jahipidamisel helisummutit ja alates järgmise aasta 1. veebruarist ei pea jahil jahitunnistust, suuruluki laskekatse tunnistust ja vibujahi laskekatse tunnistust kaasas kandma.

Vaata mis lasketiirus täpsemalt räägiti SIIT.