Tuvastati võimalikud Lääne-Virumaa põdra salakütid

Tuvastati võimalikud Lääne-Virumaa põdra salakütid

4243
Salakütitud põder

9. aprillil arutati Rakvere kohtumajas isa-poja Eimar ja Taimo Põesaste kaebust keskkonnainspektsiooni otsuse peale, mille järgi karistati neid mõlemaid 600 euro suuruse trahviga keelatud ajal ja loata jahipidamise ehk maakeeli salaküttimise eest. Lisaks peavad isa ja poeg tasuma ekspertiisitasu 3247 eurot.

Lugu sai alguse eelmise aasta 6. märtsil, mil kaks metssealuures olnud jahimeest leidsid Haljala vallas Vidriku külas kaks põdrakorjust, vahendab Virumaa Teataja. Põtru aga võib küttida ajavahemikul 15. septembrist 15. detsembrini.

Üks korjuste leidjatest, Valdo, kes on jahimees olnud üle poole sajandi, tunnistas kohtus, et nägi sellist pilti esimest korda. Kui jahimehed võtavad kütitud põdral kohapeal sisikonna välja ja viivad seejärel looma töötlemispaika, siis salakütid olid põtrade küljest lõiganud ära paremad palad ja jätnud korjused vedelema.

Tunnistaja Külli rääkis kohtus, et tegeleb lihakonservide valmistamisega. Tavaliselt teeb ta neid sealihast, aga toorainet toovad ka jahimehed. Mullu 6. märtsil, mil salakütid kaks põtra tapsid, helistas talle tundmatu mees ja rääkis, et üks põder oli sõiduki alla jäänud ja uluki lihast oleks vaja konserve teha. Põdraliha tõid konservide tegemiseks kaks meest. Külli sõnul oli see väga värske. Välja pandud preemia ajendaski Külli sõnul teda helistama jahiseltsi juhatuse liikmele. Hiljem võttis temaga ühendust juba politseinik, kes käskis teada anda, kui tellija tuleb konservidele järele.

Loe edasi Virumaa Teatajast.