Tugev algus jahinduse intergrupile

Tugev algus jahinduse intergrupile

1207
Intergrupi liikmed. Fotod: FACE

13. jaanuaril toimus Europarlamendi intergrupi „Bioloogiline mitmekesisus, jahindus ja maaelu“ esimene koosolek, kus kinnitati ametisse president ja asepresidendid.

Koosolek oli oluline samm alustamaks uue intergrupi tööd. Intergrupp aitab bioloogilise mitmekesisuse strateegia, ühise põllumajanduspoliitika reformi ja Euroopa rohelise kokkuleppe puhul kujundada seisukohti maaelu puudutavates küsimustes.

Uus president portugallane Alvaro Amaro ütles, et „olen nõus juhtima seda meeskonda, kes taaslõi intergrupi, kuhu kuulub 10 liikmesriiki ja 5 parteist 5 mees- ja 5 naisliiget. Seega võib öelda, et intergrupp on laia geograafilise ja ideoloogilise ulatusega ning täiusliku soolise tasakaaluga“.

Ta lisas, et intergrupp on aktiivne sidusrühmade platvorm Europarlamendis, kuhu kuulub üle 130 parlamendiliikme enamikest suurematest fraktsioonidest. „Intergrupp võimaldab pidada avatud arutelusid võimuesindajate, Euroopa Komisjoni ja ekspertide vahel eesmärgiga kinnitada olulist sotsiaalmajanduslikku rolli maaelus ning jahinduses“.

FACE kuulub intergrupi sekretariaati alates selle algusaegadest 1985. aastal. Euroopa maaomanike organisatsioon ELO kuulub intergruppi alates 2004. aastast.