Tsirguliinas nähti šaakalit

Tsirguliinas nähti šaakalit

2873
Foto: Kaarel Kaisel

Tsirguliinas luusis maja juures üks räsitud loom, ilmselt šaakal, kellele majaperemees pakkus kosutuseks isegi vorstisaia. Siiski heitis kiskja mõne tunni möödudes hinge.

Kohalik elanik Aivar Pajumäe rääkis, et šaakali leidis esmaspäeval tema naine. „Ta ütles, et hoovis on üks hirmus, kärnane ja värisev peletis, kes meenutab rebast.“ Mees vaatas looma lähemalt ja sai enda sõnul kohe aru, et tegu on hoopis šaakaliga. „Tal olid pikad jalad ja saba polnud ka kohev,“ kirjeldas mees ootamatut külalist Lõuna-Postimehele. Väliste tunnuste järgi võis oletada, et õnnetu loom oli autolt löögi saanud ja seetõttu päris kehvas seisus.

Valgamaa jahimeeste ühistu juhataja Rein Rosenberg tõdes, et šaakal pole Valgamaal tavaline külaline ja jahimehed pole siin kandis neid kunagi näinud. Looma levikut ja kohanemisvõimet arvestades aga pole tema sõnul võimatu, et mõni isend on juba maakonda jõudnud. Küll aga teadis Rosenberg rääkida, et tihtipeale ajavad inimesed rebase ja šaakali omavahel segamini.

„Meile pole ühtegi teadet tulnud, et Tsirguliinas oleks mõni kärnas šaakal ära surnud. Võib-olla tekkis kuskil kommunikatsiooniprobleem, sest muidu oleksime kindlasti loomale ise järele läinud,“ sõnas Rosenberg.

Loe edasi Lõuna-Postimehest.