Traditsiooniline jahihooaja lõpetamine Võrus

Traditsiooniline jahihooaja lõpetamine Võrus

1307
Peol osales Viitina jahimeeste kvartett. Fotod: EJS

3. märtsil toimus Rõuge rahvamajas traditsiooniline jahihooaja lõpetamine, kus tänati jahimehi.

Võru Jahimeeste Seltsi juhatuse esimees Mati Kivistiku sõnul on see traditsioon kestnud rohkem kui kümmekond aastat, vaid kaks koroona-aastat jäid vahele. „Hooaja pidulikul lõpetamisel osales ligi 170 jahimeest ja kaaslast, kuigi soovijaid oleks olnud veelgi rohkem, aga majja lihtsalt ei mahtunud,“ selgitas Kivistik.

Peol osales Viitina jahimeeste kvartett, kes võeti publiku poolt hästi vastu. EJS-i poolt tõi tervitussõnad tegevjuht Tõnis Korts. Peokõne pidas Mati Kivistik, kes tänas Võrumaa jahiseltse ja partnereid eduka pikendusprotsessi eest. „Võrumaa tõusis esile selle poolest, et valitses üksmeel ja kompromiss. Kokku pikendati 22 Võrumaa jahipiirkonna kasutusõiguse luba,“ lisas ta.

Mati Kivistik tänas meenetega tublisid jahilaskureid Tauri Tamme, Tauno Tamme ja Kaupo Kindsigot, Euroopa paremikku kuuluvat hirvepeibutajat Innar Uus ning kõiki, kes aitasid jahilasketiiru renoveerida, eriti suure panuse eest Arvo Kivi, Janek Paulust ja Virgo Eichet.

Lisaks tänati piirkonna jahilaskesarja (laskesari koosnes 7 eridistsipliinist) kolme parimat Kusti Serva, Egert Ilissoni ja Evar Ilissoni. Kivistik tänas ka jahindusnõukogu täiskoosseisu tehtud tubli töö eest 2022. aastal maakondliku jahindusliku korraldamisel ja heas seisus ulukiasurkondade hoidmise eest.

Külalistele mängis muusikat ansambel KTK, õhtut juht Tõnis Milling ning catering Koorekiht pakkus külalistele maitsvaid roogasid.

Mati Kivistik tänab ka Anne Sulge õhtu ja programmi korraldamise eest!