Too jõulupuu riigimetsast!

Too jõulupuu riigimetsast!

1126
Foto: RMK

RMK ootab detsembris kõiki riigimetsa endale meelepärast jõulupuud valima. Sobiva koha kuusevõtmiseks koos maksmisinfoga leiab RMK Loodusega koos äpist ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke.

RMK peametsaülema Andres Sepa sõnul on jõulud koosolemise aeg ning pere või sõpradega ühiselt ette võetud retk metsa jõulukuuse järele loob kõigile rahuliku ja hea jõulumeeleolu. RMK pakub riigimetsast jõulukuuse toomise võimalust juba alates 2008. aastast, et aidata elus hoida meie kaunist pühade traditsiooni.

Kuuske tohib riigimetsast võtta vaid neist kohtadest, kust tal pole lootust suureks kasvada: teede ja kraavide servadest, elektriliinide ja vana metsa alt. RMK mobiilirakendusest ja kodulehelt www.rmk.ee/kuuseke leiab abistava veebikaardi, mis positsioneerib kuuseotsija asukoha ning näitab lähimaid kohti, kust jõulupuud võib langetada.

Kuuske ei tohi võtta metsanoorendikust ega kaitsealalt. Metsanoorendiku tunneb ära selle järgi, et puud on korrapäraselt hooldatud ning enamasti ühekõrgused. Kaitsealad on riigimetsa kaardil pruuni tooniga välja toodud ja piiritletud ning ka looduses valdavalt siltidega tähistatud. 

Kuuse eest tuleb maksta enne selle maha võtmist, tasudes mobiili- või pangamaksega. Kuni meetrine jõulupuu maksab 3 eurot, 1-2meetrine 8 eurot ning 2-3meetrine 13 eurot. Osta saab ka kõrgemaid kuuski, mille hinnad on välja toodud RMK kodulehel. Makse tegemist tõendav SMS või maksekorralduse kinnitus peab metsas kaasas olema – seda võivad  kontrollida pisteliste reidide käigus RMK ja Keskkonnameti töötajad. 

„RMK on aastaid kinkinud jõulukuuski asenduskodudele ja mitmetele ühiskondlikele institutsioonidele. Tänavu viime kuused ka riikliku haiglavõrgu haiglatele, et tuua jõulurõõmu meie tublidele arstidele ja meditsiiniõdedele, kel tänavune aasta on eriti keeruline olnud. Tunnustame ja täname meditsiinitöötajaid ning soovime palju jõudu ja tervist nii neile kui kõigile haigestunutele, kes peavad pühad haiglas veetma. Toogu meie kuuseke neile killuke jõulurõõmu ja lootust helgemaks uueks aastaks,“ lausus Andres Sepp.

Kokku kingib RMK 106 kuuske 14 haiglale üle Eesti. Kuused toimetatakse haiglatesse hiljemalt 17. detsembriks.

JAGA