Testi end loomahäälte tundmises

Testi end loomahäälte tundmises

310
Foto: Carole Ratcliffe/Flickr

EJS avaldab esmakordselt oma kodulehel metslooma häälte tundmise testi, et katsetada teadmisi loomade häälte tundmises.

Testi koostas õppejõud ja koolitusekspert Arvi Lepisk. Test on mõeldud eelkõige noorjahimeestele, aga ka kõigile teistele huvilistele.

Kõik loomade ja lindude hääled on Lepisk ise looduses lindistanud, tal on olemas vastav tehnika ja varustus ning kogemus looduse tundmises. „Olen neid hääli kogunud kümmekond aastat. Hea salvestuse saamine ei ole lihtne, sest alati ei õnnestu loomale piisavalt lähedale saada. Loomahäälte tundmise testi pole mulle teadaolevalt varem meil olnud. Olen ideid ammutanud naaberriikide kolleegidelt ning siis tekkiski idee, et meil võiks olla ka oma lindude ja häälte test,“ selgitas ta.

Testi leiad EJS-i lehelt õppematerjalide alt (EJS – tegevused – õppematerjalid – ulukite häälte test). Testi abil saab kuulata ulukite hääli ja ära arvata valiku seast, kellele see kuulub.

Arvi Lepisk küll ei lubanud, aga andis kerge vihje, et olemasolevale võib tulla veel lisa. Varasemalt on ta teinud ka ulukijälgede, koljude ja tegevusjälgide teste, mille leiab samuti EJS-i kodulehelt

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on see test uus tasand looduse tundma õppimisel. „Varasemalt on EJS välja andnud looma hääli tutvustavaid helikandjaid, aga testi vormis seda tehtud pole. Kas need testid lähevad küsimustega ka noorjahimeeste eksamiprogrammi, seda otsustab juba EJS-i juhatuse noorjahimeeste koolituse töögrupp,“ ütles Korts.

EJS kutsub kõiki, keda loodushääled huvitavad, oma teadmisi testima ja läbi selle uusi teadmisi omandama.