Tegusa jahimehe sünnipäevajaht

Tegusa jahimehe sünnipäevajaht

1319
Hommikune rivi. Foto EJS
  1. veebruaril toimus Leisi jahiseltsis Saaremaal seltsi teeneka liikme Jaan Ärmuse sünnipäevajaht. Osalejaid oli kokku tulnud üle Eesti.

EJS-i juhatuse liikme Jaanus Põldmaa sõnul on jahimehe ja tema mõttekaaslaste jaoks kena komme kutsuda kokku sõbrad ja korraldada üheskoos üks meeldejääv jahipäev.

Jahijuhataja ja Leisi JS juhatuse liige Tanel Mägi tunnustas nii sünnipäevajahti kui ka päevakangelast. „Jaan on meie seltsis olnud pikalt liige ja on tubli ja osavõtlik jahimees, kes osaleb aktiivselt ühisjahtides,“ lisas Mägi.

Võitluskaaslasi jahile kutsunud Jaan Ärmus ütles, et sellele jahile on oodatud need jahikaaslased, kes peavad jahist kui sellisest tõeliselt lugu. „Siin on jahimehed, kes ei pea looma alati kätte saama vaid tunnevad head meelt ühisest jahilkäigust. Ja muidugi teevad õigeid valikuid,“ ütles Jaan. „Jahipidamine ongi valikute tegemine.“

Jaan Ärmuse jaoks on parim kink, kui sünnipäevajahil jäävad ellu need ulukid, kelle ellujäämise nimel on ta teinud oma elutööd. Ja seda on Jaan tõesti teinud nii hinge kui südamega.

Sõbra ja jahil osaleja Tõnis Hiielaiu sõnul on tema kodus ikka öeldud, et loomaarstid on need kõikse targemad arstid. „Oskavad ka siis ravida, kui patsient ei räägi. Jaan on ennast põhjalikult hirvede hingeeluga kurssi viinud ja tunneb seda väga hästi. Ka vesi uuristab paekivisse augu ja nii on ka Saaremaal kõigile näha, milleni viib süsteemne töö populatsiooniga,“ ütles Hiielaid. „Vaatan ka seda, mis on aastatega trofeenäitustel toimunud ja ka see on ilmekas näide järjepidevast tööst.“

Jaht algas asjakohaste juhatustega, mille viis läbi jahijuhataja Tanel Mägi. Mehed-naised jaotati gruppidesse ja kogenud kütid eesotsas seltsi esimehe ja juhatuse liikme Aivo Tabriga paigutasid kütid kohtadele.

Jahil osales 34 kütti ja neli koera. Tehti kaks aju, tabati hirvepull ja metsseapõrsas.

Pärast edukat jahti oli Jaan koos kaaslase Ive Kuningaga katnud jahimajja sünnipäevalaua. Ive kütitud metsseapõrsast oli Leisi jahiseltsi liige Priit Nurk välja võlunud sellise maiuspala, mida külalised ei väsinud kiitmast. Niikaua, kui metssealihast valmistatakse selliseid hõrgutisi, ei ole võimalik lihasöömisest vabatahtlikult loobuda.

Ehkki Jaan oli juba enda soovitud parima sünnipäevakingi saanud – jahil kütiti õiged loomad -siis anti üle ka mõned materiaalsed meened.

EJS-i president Margus Puust kinkis katusorganisatsiooni poolt sünnipäevalapsele tuntud loodusfotograafi Jüri Jõepera lõuendil kunstfoto meie eelmise aasta loomast karust.

Sügav kummardus, Jaan, Sulle ja kogu Leisi jahiseltsile!

Tõnis Korts

 

JAGA