Tartus avati pidulikult Oecologicum

Tartus avati pidulikult Oecologicum

1639
TÜ rektor Toomas Asser pidamas avakõnet uue õppehoone ees platsil. Fotod: EJS

Keerulise nimega äsja avatud hoone ei ole midagi muud kui Tartu Ülikooli ökoloogia ja maateaduste instituudi botaanika osakonna ja zooloogia osakonna uus õppe- ja teadushoone.

Pidulikule sündmusele oli kutsutud ka EJS-i tegevjuht Tõnis Korts, kelle sõnul mõjutab uus kvaliteet nii otseselt kui ka kaudselt Eesti jahindust. „Eesti Jahimeeste Selts on võtnud suuna teadus- ja teadmiste põhisele jahindusele ja koostöö selle ala ekspertidega on meile ülioluline. Maailmas, mis polariseerub ja kus üha enam pääseb võimule internetisõdalaste linnaegoism, on ülioluline väga hea haridusega ökoloogide roll. Tartu Ülikool on olnud see kants, kes neid pädevaid eksperte ette valmistanud on. Taime- ja loomainimeste koondamine kaasaegsesse õppe- ja teadusbaasi lisab uusi võimalusi veelgi. Rõõmustame koos asjaosalistega uue hoone üle ja õnnitleme neid,“ lisas Korts.

Tartu Ülikooli rektori Toomas Asseri soov avakõnes oli, et sellest majast hakkaks tulema lahendusi mis kindlustaks selle, et meie ökosüsteem oleks parem.

Tartu abilinnapea Gea Kangilaski rõõmustas selle üle, et Tartu on jätkuvalt elav ülikoolilinn ja andis kokkutulnutele teada, Tartu edasine tee on kliimaneutraalne linn ja vastav taotlus on esitatud.

Leho Ainsaare loodus- ja täppisteaduste dekaani sõnul on see esimene kord Tartu Ülikooli ajaloos, mil kahe haru taime- ja loomateadlased kokku tuuakse. Tema sõnul ei eksisteerinud seni kindlaid piire nende kahe valdkonna vahel, nüüd pole neid ka ruumiliselt.

Tervitussõnad edastasid veel professor Maarja Öpik, ökoloogia ja maateaduste instituudi direktor, kolmanda aasta bioloogia üliõpilane Katariina Kurina ja ehitaja AS Tartu Ehitus tegevjuht Alan Loo. Katariina Kurina sõnul on uus hoone oma võimalustega piisav argument mitmetele perspektiivikatele noortele teadlastele, et jätkata oma teadustegevust siin Eestis ja mitte minna karjääri tegema välismaale.

Avatseremoonia lõpus andis rektor Toomas Asser asjaosalistele kätte tänukirjad ja seejärel suunduti lahti lõikama linti.

Edasi oli võimalus tutvuda uue õppe- ja teadushoonega.