Tartus avati jahitrofeede näitus

Tartus avati jahitrofeede näitus

4919
Fotod: Kaarel Roht

Selle nädala algul, 17. aprillil avati Tartus jahitrofeede näitus, mis jääb avatuks mai keskpaigani.

8. aprillil Tartus toimunud trofeede hindamisele toodi 319 peamisel Lõuna-Eesti jahimeeste kütitud trofeed. Tartlaste jahisaagist pandi aga Tartu jahindusklubi saalis kokku trofeedenäitus.

Näitusel on esindatud põder, metskits, karu, hunt, mäger ja vaatamata seakatku poolt tehtud laastamistööle ka metsseakihvad. Ehkki Tartumaalt on seni kütitud üksainus hirv, käivad tartlased hoolsalt saartel ja kaugemalgi jahil ning nii on ka näitusel näha mitut paari hirvesarvi.

Väljapanekul on näha ka eksootilisemaid loomi: mitu valgesaba- ja kabehirve, gnuu, impala ja hüään.

Näitusele on välja pandud 57 trofeed. Valik on üsna esinduslik: 12 liiki ja rohkelt erinevaid medaleid. Lisaks kütitud trofeedele on välja pandud ka kuldmedaliväärsed põdra- ja metskitsesarved.

Tartus hindamisel kaht uut Eesti rekordit püstitanud trofeed (metskitsesarved ja metsseakihvad) paraku näha ei saa – nende nägemiseks peab Sagadi näitust ootama.

Maakonna rekordid jäid sel korral löömata, ehkki Hanno Tünderi (Meeksi jahiselts) põdrasarved ja Varmo Veski (Tammistu jahiselts) metskitsesarved jäid senistele tippudele alla üksnes paari punktiga.

Näitus jääb avatuks kuuks ajaks ehk mai keskpaigani.

Tekst: Pauli Saag