Tartus alustas tööd noorte jahindus- ja looduslaager

Tartus alustas tööd noorte jahindus- ja looduslaager

749
Esimesel päeval toimusid erinevad töötoad. Fotod: EJS

Tartu Jahindusklubi, EJS-i, Kaitseliidu ja MTÜ Eesti jahinaiste koostöös korraldatakse Tartumaal 26.-28. augustil Viidikese lasketiirus jahindus- ja looduslaager.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on noorte laager saanud juba traditsiooniks. „Laagri eesmärk on anda noortele praktilisi teadmisi hakkama saamiseks muutuvas looduskeskkonnas ja ühiskonnas laiemalt. Oskusi annavad edasi oma ala spetsialistid,“ ütles Korts.

Laagri pealiku Tõnu Petersoni sõnul pühendutakse looduse tundma õppimisele. „Selle aastases laagris keskendutakse nii looduses viibimisele kui ka looduse säästliku kasutamise oskuse edasi andmisele,“ tõdes Peterson.

Laager avati Margus Fuchsi jahisarve helidega ning lipu heiskas Rivo Poltimäe.

Esimesel päeval pandi koostöös Kaitseliidu esindajatega ülesse telgid. Noortele tutvustati reegleid ja toimusid neli õpituba. Noortele õpetatakse jahinoa käsitsemist, vestmist ja teritamist ning jahisaagi väärindamist, kus noortel on võimalik ise valmistada erinevaid meeneid ja suveniire. Lisaks toimus ulukite määramise õpituba ja proovida saab plokkvibu. Õhtul räägib Meelis Luht nutifotograafiast.

Teisel päeval tutvustavad Tartu laskesuusaklubi ja Tartu jahindusklubi esindajad laskmist. Kolmandal päeval toimub ekskursioon Emajõe kaldal ja looduses.

Korraldajad tänavad laagri toetamise eest Linnamäe lihatööstust, Adavere Meati, Trapperit, Bubo Jahiseltsi ja Kulno Rehkaltit.