Tartumaale lisandub ulukitõkke reflektoritega teelõike

Tartumaale lisandub ulukitõkke reflektoritega teelõike

788
Foto: EJS

Tartumaale paigaldatakse juurde 3 km ulatuses ulukitõkke reflektoreid.

Tartu Jahindusklubiga võttis veebruaris ühendust kodanik Rita Rehand, kes huvitavast projektist kuuldes soovis projekti toetada, et katta Tartumaal ohtlikke teelõike reflektoritega veel 2 kilomeetrit. Rehandi sõnul läheb projekt “Ulukid Teel” talle korda, kuna on ka ise sama teemaga kokku puutunud. Tartu Jahindusklubi lisab veel 1 kilomeetri jagu reflektoreid. 

Tänaseks on reflektorid saabunud ja komplekteeritud, Tartu ümbruse ohtlikumad teelõigud kaardistatud ning need Transpordiametile kooskõlastamiseks edastatud. Kohalikud jahimehed alustavad lähipäevil paigaldamisega. Kokku saab Tartumaal kaetud 5,5 kilomeetrit ohtlikke maantee lõike, kus on sagedasemad liiklusõnnetused ulukitega.

“Ulukid teel” projektis on vaja reflektoritega kaetud lõikudele vastu leida sarnased võrdluslõigud, mida ei kaeta reflektoritega ja seega osaleb Tartumaa projektis kokku juba 11 kilomeetriga.

Reflektorid paigaldatakse 50 meetriste vahedega mõlemale poole teed. Reflektorid töötavad pimedas, tekitades tee serva auto tulede valgusest uluksõralistele nähtava valgusseina. Auto möödumisel sein kaob ja uluk pääseb ohutult üle tee.