Tartumaal kütiti kõrvadeta põdralehm

Tartumaal kütiti kõrvadeta põdralehm

1223
Põdralehm on varasemalt jäänud ka rajakaamerasse. Foto: erakogu

Puhja jahipiirkonnas Tartumaal kütiti oktoobrikuu viimasel nädalavahetusel kõrvadeta põdralehm, kes oli väga haige. Loomal oli ka teisi vigastusi.

Puhja jahimeeste sõnul on kütitud kõrvadeta põtra nähtud eelnevalt ka rajakaameras. Tabatud uluki lähemal uurimisel selgus tõsiasi, et kõrvad olid ära rebitud ja samuti seljalt suured tükid nahka. Haavades oli tugevad mädakolded ja loom oli sellest tulenevalt haige ja kannatas.

Mis võis sellised vigastused põhjustada? Täpselt ei oska keegi öelda. Jahimeeste arvates võib olla tegemist karuga, kes põdra vasikat ründas ja keda põdralehm kaitsta püüdis. Vasikas oli tõenäoliselt karu saagiks saanud, sest lehmaga teda kaasas polnud. Küll aga olid lehmal tunnused, mis viitasid sellele, et tal on sellel aastal vasikas olnud.

Kohalike sõnul kohatakse viimasel ajal piirkonnas karu üha sagedamini. Samuti on piirkonnas küla vahel nähtud tugevate kärntõve tunnustega hunte. Kahele neist väljastati riigi poolt oktoobris eriluba. Jahimehed tegelevad selle probleemiga. Kohalike sõnul on piirkonnas aga kohatud kuute kärntõves hunti.