Tartumaa meistrivõistlused jahilaskmises

Tartumaa meistrivõistlused jahilaskmises

1801

Juulist kuni septembrini leiavad Viidike lasketiirus aset Tartumaa meistrivõistlused jahilaskmises.

Tartumaa meistrid selgitatakse haavlilaskmises (compak sporting) ning kuuliradadel kütiliini ja jooksva põdra harjutuses, lisaks peetakse koondarvestust kohalike omavalitsuste ja Tartu Jahindusklubisse kuuluvate jahiseltside kaupa.

Võistlejate pingeread koostatakse iga kalendrikuu paremusjärjestuse alusel ning võitja selgub kolme kuu tulemuste summana. Kütiliini ja jooksva põdra harjutust saab sooritada tiiru lahtiolekuaegadel, haavlilaskmise etapid toimuvad kuu viimasel teisipäeval ehk 27. juulil, 31. augustil ja 28. septembril (haavlirajad on harjutamiseks avatud ülejäänud teisipäevadel). Kõikidel aladel peetakse arvestust juunioride, naiste, meeste ja seenioride vanuseklasside kaupa.

„Loodame rohkele osavõtule, sest lisaks paremusjärjestusele ja medalitele saab iga laskur parandada oma laskeoskusi ja näeb, mis on hästi ning mida on vaja veel lihvida,“ rääkis Tartu Jahindusklubi tegevjuht Tõnu Peterson. Iga relvaomanik ja -kasutaja saab tagada suurema turvalisuse, kui tunneb hästi oma relva ja selle laskeomadusi, lisas Peterson.

Viidike tiir võõrustab sel aastal osalejaid uue tehnilise varustusega ning ka eelnimetatud võistlused on heaks võimaluseks tutvuda uute oludega. Läinud aastal alustati ettevalmistusi Viidike tiiru uuendamiseks ja tänaseks on selle raames jahimeeste, laskurite ning teiste toetajate abil soetatud uued elektroonsed märklehed kütiliini ja jooksva põdra laskmiseks. Viimasena saabusid haavliharjutuste heitemasinad Prantsusmaalt. Uus sisseseade on hästi tööle hakanud ning uuendused on pälvinud ka laskurite positiivse tagasiside. Tartu Jahindusklubi tänab kõiki seniseid toetajaid ning loodab ka uute lisandumisele, sest arendusplaan on alles poolel teel. Investeeringute plaaniga saab tutvuda klubi kodulehekülje kaudu siin.

Meelis Luht
(tekst ja fotod)


 


Viidike lasketiiru lahtioleku ajad ja muu oluline: Viidike jahilasketiir
Täiendavat infot saab Tartu jahindusklubist ja võistluste peakohtunikult Tarmo Meusilt (tel +372 504 2798).

 

JAGA