Tänavuseks seakatkupesaks võib pidada Saaremaad

Tänavuseks seakatkupesaks võib pidada Saaremaad

2420
Foto: Flickr

Sel aastal on kõige enam seakatku haigusjuhtumeid leitud Saaremaalt ning Lääne-Eestist. Ümbritsevatest katkualadest merega äralõigatud Hiiumaa on endiselt haigusest prii.

Pühapäeval, 22. oktoobril leidsid jalutajad metssea laiba Hiiumaalt Kõpu mererannast, kirjutab Maaleht. Kui veterinaarkeskuse töötaja jõudis randa proovi võtma, oli korjus juba kadunud – küllap uhtus vesi selle minema.

Hiiumaalt on tänavu leitud kuus surnud metssiga, kuid katku pole neil olnud. Lisaks Hiiumaale pole katku leitud ka Vormsilt.

“Küllap meri on see takistus olnud, kuigi metssead on head ujujad. Viimased talved ei ole nii külmad olnud, et nad mööda jääd saartele saaksid liikuda,” ütleb veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Martin Altraja.

Saaremaal hakkas katk levima möödunud aasta augustis, mil tõbi tuvastati nii metssigadel kui lautades. Sel aastal on saarel hukkununa leitud või kütitud 272 positiivse katkuprooviga metssiga. Läänemaal, Pärnumaal ja Raplamaal on samuti palju katkujuhtumeid, jäädes igas maakonnas alla saja.

Loe lähemalt Maalehest.