Taluperenaine muudab nahad kunstiteoseks

Taluperenaine muudab nahad kunstiteoseks

1567
Foto: Flickr

Kesk-Eesti Vaali küla hobitalu perenaine hakkas nahku parkima, sest tal polnud südant ära visata majapidamises olevate küülikute ja mägiveiste nahkasid. Nüüdseks kaunistavad nende kodu juba mitmed metsloomanahadki ja lõppu ei paista tulevat.

Kuigi Järvamaal asuva Mäeotsa talu perenaise Maarja Koivuoja tööpäevad venivad 15–16tunniseks, on ta õnnelik. Ta nendib naerdes, et selline ongi ettevõtja elu ja vabaduse hind. „Võin teha, mida tahan, ja siis, kui tahan, mul on liikumise ja ise otsustamise vabadus. See kaalub üles pikad tööpäevad. Ma ei suudaks teha ainult ühte asja ja kindlalt ette määratud kellaajal. Minu loomus, Amburi tähtkuju, vajab vaheldust. Ma kohe pean rabelema, teinekord lausa nõrkemiseni ja paljusid asju tahan just ise teha,” kõneleb naine innukalt Maaelule.

Sellepärast hakkas maamajapidamist hobi korras pidav Koivuoja nahku parkima. „Kuidas ma viskan küülikuid lihaks tehes nahad lihtsalt minema! Olen õppinud laste ja naiste kergete rõivaste õmblejaks, näen selles head materjali,” lausub ta.

Loe edasi Maaelust.