PRESSITEADE: Tallinnas kinnitati Euroopa ühised jahinduskommunikatsiooni printsiibid (uuendatud, lisatud video)

PRESSITEADE: Tallinnas kinnitati Euroopa ühised jahinduskommunikatsiooni printsiibid (uuendatud, lisatud video)

1743
FACE kommunikatsiooni töögrupi liikmeid tuli tervitama riigikogu liige Kalle Palling. Fotod: EJS

15. veebruaril toimus Tallinnas Swissotelis Eesti Jahimeeste Seltsi (EJS) ja Euroopa jahimeeste katuseorganisatsiooni FACE koostöös kommunikatsiooni töögrupp. Töögrupp kinnitas ühised kommunikatsiooni printsiibid, mida hakatakse kasutama kogu Euroopas, et teavitada jätkusuutlikku jahinduse olemusest.

FACE jahinduskommunikatsiooni printsiipide aluseks on ausa ja faktipõhise ning teadusele ja teadmistele tugineva jahinduse kajastamine.

FACE töögrupi juht Christopher Graffius Suurbritanniast ütles, et „enamik Euroopa jahindusorganisatsioonide esindajad tulid esimest korda Eestisse ning on positiivselt üllatunud siinse jahinduseetika üle”. „FACE soovib ühiskonnale edastada sõnumit kuidas jätkusuutlik jahindus edendab praktilist looduskaitset ja Tallinnas toimunud kohtumine on selles osas oluline edusamm,” selgitas ta.

Kohtumisel tervitas Euroopa külalisi riigikogu poolt EJSi juhatuse liige Kalle Palling. Koosoleku avas Eesti Jahimeeste Seltsi jahisarveansambel, kes esitas rahvuslikke jahisignaale. Töögrupi koosolekul osalesid Eesti, Belgia, Suurbritannia, Läti, Austria, Malta, Tšehhi, Bulgaaria, Iirimaa riiiklike jahindusorganisatsioonide esindajad.

„FACE liikmena kutsusime seekord töögrupi Eestisse, et tutvustada meie kõrge jahikultuuriga riiki ja anda edasi kogemusi jahindusliku kommunikatsiooni alal,” selgitas EJSi tegevjuht Tõnis Korts. „Samas kuluvad meile marjaks ära ka teiste Euroopa liikmesriikide sarnased kogemused,” lisas ta.

FACE on Euroopa jahimeeste katuseorganisatsioon, mis ühendab ja kaitseb 7 miljonilise jahimeeste kogukonna huve Euroopa tasandil. Kaasaegse jätkusuutliku jahinduse üks eesmärkidest on tasakaalu säilitamine looduses ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsmine ja taastamine läbi jahipidamise.

Lisainfo:
Tõnis Korts
Eesti Jahimeeste Selts
tegevjuht
tel 511 8673
tonis.korts@ejs.ee