Tallinnas elab erakordselt palju metsloomi

Tallinnas elab erakordselt palju metsloomi

774
Metskitsed. Foto: EJS

Värske uuringu järgi elab Tallinna rohealadel mitusada rebast, metskitse ja jänest ning kuni poolsada põtra. Euroopa kontekstis muudab Eesti pealinna eriliseks ka see, et siin leidub lisaks kopraid ning läbikäigul ilveseid ja karusid.

OÜ Elusloodus uuris Tallinna tellimusel pealinna 20 suuremat roheala ning registreerisid seal paarkümmend imetajaliiki. Viis aastat kestnud uuringuga registreeriti kokku kuni 1500 imetajat, vahendab ERR.

“Ühe riigi pealinna kohta on need märkimisväärsed arvud. Eriti märkimisväärne on aga, et selles pealinnas elab püsivalt 20–30 põtra ja enam kui 300 metskitse. Samuti ei ole vähem huvitav see, et siia satuvad ajuti ka pruunkarud ja ilvesed. See kõik näitab, et Tallinn ei ole kaugeltki veel minetanud võimalust olla riigi pealinnana lisaks ka nii-öelda looduslinn, kus linnainimesed saavad elada koos mitmekesise imetajafaunaga,” märgivad uuringu autorid.

Uuringu “Suur- ja väikeimetajate levik ning elupaikade sidusus Tallinnas” lõpparuannet saab lugeda siit. Loe lähemalt uudist ERRist.