Tallinna Jahimeeste Selts korraldas verejälje eksamipäeva

Tallinna Jahimeeste Selts korraldas verejälje eksamipäeva

1042
I järgu saavutanud koer Fortuna. Foto: erakogu

28. juunil toimus Tallinna Jahimeeste Seltsi poolt organiseeritud järjekordne eksamipäev kunstlikus verejäljes Raudojal, antud seltsi maadel, mis oli sellel hooajal kolmas.

Kohtunikud olid Aili Pärtel-Beljaev ja Mari-Ann Rehk. Osalejaid oli rohkelt. „Tore, et jahitõugu koeraomanikud soovivad üha rohkem oma neljajalgsetele pakkuda tõuomast tegevust. Ja et on jahiselts, kes lubab oma jahimaadel treeninguid eksameid-võistlusi korraldada. Seekordne ilm ei hellitanud, alustasime suhteliselt varakult, kell 8 paugutaluvuse testiga, aga ilm aina kuumenes, viimased koerad läksid rajale +26.C palavusega. Aga tegelikult head koera ilm ei sega. Just praeguse palavusega on vajadus kõrgest rohust sokud kiirelt leida,“ selgitas kohtunik Mari-Ann Rehk.

Enamik osalejatest olid seekord taksid, kõiki suurusi ja karvatüüpe. „Ei ole vahet kui suur või väike, mis karva oled, kui on instinktid olemas, neid on lihvitud-treenitud, siis tulemused tulevad. Kahju, et kõik ei pääse metsa, päris otsingule oma oskusi kinnitama. Rihmas tööks tuleb veel harjutada ja treenida,“ toonitas Rehk.

Eksamipäeval ei pääsenud ka looduse üllatustest. Ühe jälje läheduses oli rebaseurud, mistõttu muudeti jälje trajektoori, aga rebasepojad olid ikka käinud öösel jälgi „lugemas“. Koer, kes jäljel, oli üllatunud, aga alustas tööga, nuusutas üle rebasekutsikate hullamise kohad (hein muljutud), kuni esimese pöördeni (200 m) oli väga uuriv, tähelepanelik, kontrolliv töö. Samu kutsikaid nähti päeva jooksul korduvalt samas kohas. Veel jooksis kits ühel jäljel eest läbi ja rikkus tulemuse, III järk sellelt „tegijalt“ oli üllatus. Ja ka põdraema vasikaga nähti.

14 kirjas olnud koerast töötas 9 järgule – kuus esimest järku, üks teine järk ja kaks kolmandat järku, mis on igati tubli tulemus suvepalavuses. Järgmine eksam on planeeritud 28. juulisse.