Tali jahiseltsis peeti hirvejahti

Tali jahiseltsis peeti hirvejahti

1785
Fotod: EJS

18. detsembril pidas Pärnumaa Jahimeeste Liidu Tali Jahiselts ühisjahti hirvedele.

Tali jahiseltsi esimees Ants Tormilinnu sõnul oli seltsil vaja küttimismahu täitmiseks küttida veel kaks vasikat, kaks lehma ja üks hirvepull. „Tavaliselt kütime hirvi vahemikus 15‒20. Sellel aastal on küttimismahuks kuusteist hirve. Rakendame valiklaskmist ja perspektiivseid loomi püüame säästa,“ lisas ta.

Ühisjahti oli kutsutud ka külalisi nii Pärnumaa jahimeeste liidu juhatus kui ka tegevjuht Eero Nõmm. Kuna Ants ise on laia silmaringiga jahimees ja aktiivne EJS-i õppereisidel osaleja, siis olid seekord kutsutud jahikaaslasteks ka õppereisidest osavõtnud, keda oli kohale tulnud Eesti erinevatest paikadest.

Jahipäev algas traditsiooniliselt jahimaja ees rivistusega. Pealik selgitas, mida ja kuidas küttida ja mida tuleb ohutustehniliselt arvestada. Anti luba küttida hirvevasikat, -lehma ja ühe -pulli. Samuti võis küttida kõiki metssigu. Lühikesse talvepäeva mahtus kaks aju, millest kütiti üks hirvevasikas ja üks -lehm.

Metssigadel õnnestus seekord kõrvale hoida ja neid ei tabatud.

Tali jahiseltsi kuulub 38 jahimeest, kelledest 2 on naiskütid. Jahti peetakse 13 450 hektaril, milledest 5 600 ha on RMK maad. Lepingute sõlmimine maaomanikega edeneb jõudsalt ja tänasega on lepingutega kaetud 63% eramaadest.