Täiendkoolitati esimene seltskond jahikorraldajaid ja jahindusjuhte

Täiendkoolitati esimene seltskond jahikorraldajaid ja jahindusjuhte

1010
Jahinduse täiendõppe koolitus Luual. Fotod: EJS

13.‒15. veebruarini toimus Luua Metsanduskoolis jahindusjuhtide ja jahikorraldajate täiendusõpe. Selle läbis 17 spetsialisti.

Luua Metsanduskooli koolituskeskuse juhi Kairit Reimani sõnul olid koolitatavad õppimisest hästi motiveeritud. „Meie poolt väljapakutavad teemad sobisid ja sooviti, et koolitusmaht oleks suurem ja saaks veelgi rohkem süvitsi minna“ ütles Reiman. „Luua metsanduskoolil on heameel, et koostöös EJS-iga sai selline väärt ettevõtmine teoks ja et lisaks tarkadele metsameestele saame lisaks ka tarku jahimehi“ lisas Reiman.

EJS-i tegevjuhi Tõnis Kortsu sõnul on kaasaegne jahindus arenenud koos ühiskonna muutustega ning on osa praktilisest looduskaitsest. „Muutused jahinduses on edukamad ja valutumad, kui jahimehed on varustatud teadmistega.“ ütles Korts. „Luua Metsanduskool on parim paik, kus selle tarbeks teadmiste pagasit täiendada“ lisas ta.

Luua Metsanduskool on koos EJS-iga ühiselt loonud kursuse, kus praktiliselt omandatavad õpiväljundid on seotud digioskustega ja suhtlemisoskustega. Omavahelises arutluses on leitud, et just sellises vormis ja mahus täiendõppe kursus aitab kaasa sellele, et jahimehed saavad kaasajastada oma teadmisi ja oskusi ning arendada mõtteviisi rohepöördega kaasnevale üleminekule jahinduse ringmajanduses.

Koolitus sai teoks tänu Euroopa sotsiaalfondi ja Eesti riigi toele.

Järgmine kursus toimub 1.-3. märtsini. Siis läbivad sama kursuse juba uued jahimehed.

JAGA