Susi naudib kevadet

Susi naudib kevadet

803
Foto: Padise jahiseltsi rajakaamera

21. märtsil jäi Padise jahiseltsi rajakaamerasse üksik hunt, kes vaatamata kevadisele sulailmale on hommikul liikvel ja uudistab ümbrust.

Rajakaamera jäädvustas küll teatud intervalli tagant üksiku hundi, aga kohalike jahimeeste sõnul on neid piirkonnas liikvel rohkem, seega võis seal hunte olla veel. Pildi järgi on näha, et hunt märkas kaamera ära selle klõpsu järgi, kuid liikus siis häirimatult oma teed edasi.

Veebruaris algas huntidel jooksuaeg. Märtsi lõpus jäävad hundid paiksemaks ning pöörduvad pesapaika-suvekorterisse. Pesaks valitakse võimalusel veekogu läheduses vana rebase- või kährikuurg.

Enamasti aprillis sünnivad kaetud kõrvadega pimedad kutsikad. Tavaliselt on pesakonnas 5–7 tillukest tumedat karva kutsikat, kuid nende arv võib ulatuda ka üle kümne. Kutsikad kaaluvad 300–500 g. Silmad avanevad 10–12-päevaselt. Kutsikad saavad nägijaks 9–12 päeva vanuselt ja nädal või paar hiljem hakkavad lõikuma piimahambad. Umbes poolteist kuud saab pisipere põhitoiduna piima, kuid juba pärast esimeste hammaste tulekut hakkavad vanaloomad kutsikatele andma ka poolenisti seeditud lihaollust. Hiljem lisanduvad toidulauale väiksemad loomad, murdmise õpetamiseks võib saak olla veel poolenisti elus. Kolmekuuselt hakkavad piimahambad vahetuma jäävhammaste vastu, kasv kiireneb ja umbes kaheksakuune noor hunt on saavutanud juba täiskasvanu suuruse.

Emased saavad suguküpseks kahe-, isased kolmeaastaselt.

Allikas: Eesti Jahimeeste Selts ja Vikipeedia

JAGA