Sügisene jahihooaeg kogub hoogu

Sügisene jahihooaeg kogub hoogu

1543
Pilt on illustratiivne. Foto: Flickr

1. septembril algab jahihooaeg hirvepullile, metskitsele ja tallele, šaakalile, mägrale ja nurmkanale.

Lisaks on seakatku ohjamiseks lubatud aastaringselt küttida metssiga ning võõrliike ‒ kährikkoera ning Ameerika naaritsat ehk minki.

Vastavalt Keskkonnaagentuuri ulukiseirearuandele tuleks sellel jahihooajal küttida ~3200 punahirve ning 28 000–29 000 metskitse. Šaakal, mäger ja nurmkana on väikeulukid, mistõttu ei ole nendele soovituslikku ega kohustuslikku küttimismahtu kehtestatud. Lisaks on jahimeestel kohustus võimalikult madala arvukuse hoidmiseks küttida sellel hooajal vähemalt 14 000 metssiga.

Pullile võib varitsus-, hiilimis- või peibutusjahti pidada 1. septembrist 15. veebruarini, kitsele või tallele varitsus- või hiilimisjahti 1. septembrist 31. jaanuarini. Šaakalile võib pidada peibutus-, varitsus-, hiilimis- või ajujahti ning jahti piirdelippe kasutades 1. septembrist jahiaasta lõpuni. Mägrale võib pidada jahti 1. septembrist jahiaasta lõpuni, sealhulgas varitsus-, hiilimisjahti või jahti kastlõksuga 1. septembrist jahiaasta lõpuni. Nurmkanale võib pidada otsijahti FCI 7. ja 8. rühma kuuluva jahikoeraga 1. septembrist 31. oktoobrini.