Südameapteegi jaht

Südameapteegi jaht

919
Fotod: EJS

Harjumaal Diana jahiseltsis toimus 18. novembril traditsiooniline Südameapteegi jaht. Seekord arvuliselt juba viies.

Koguneti varavalges ja maitsti koos Pärnu Rannahotelli poolt pakutavat hommikuampsu.

Seejärel kell 9.15 kõlasid Jaagup Sulevi jahisarve helid ja jaht avati pidulikult. Jahipäeva lipu heiskas Südameapteegi tegevjuht proviisor Evelin Härma. Avasõnad ütles Südameapteegi poolt Risto Laur. Tema sõnul väärtustab ja propageerib Südameapteegi juhatus tervislikke eluviise ja looduses viibimist ja liikumist. Kuna ka omanik on pikaaegne jahi- ja koeramees, siis toimub looduses viibimine jahinduslikus vormis. Ristol olid jahipäeval kaasas truud sõbrad ja jahikaaslased Säde ja Raju.

EJS-i poolt lausus tervitussõnad tegevjuht Tõnis Korts, kelle sõnul on jaht südame asi. Kuna jahil osales ajajatena hulgaliselt inimesi, kelledele see oli esmakordne kogemus, siis andis tegevjuht lühiülevaate, miks üldse tänapäeval jahti peetakse.

Legendaarne jahijuhataja Jaan Luks tegi ühisjahis osalejatele kohustusliku instruktaaži ja selgitas, kuidas jahil käituda ja missuguseid ulukeid võib küttida. Küttida võis põtru ja metssigu. Luksi sõnul oli seekordse ühisjahi puhul tegemist ka Diana jahiseltsi jahil osalejate rekordiga, keda oli kokku 69.

Kuna tegemist oli eelkõige tervisepäevaga metsas, siis kuulutati ajajatele välja ka sammude võistlus. Olgu öeldud, et see võideti 22 570 sammuga Südameapteegi ühe partneri poolt.

Jahipäeval toimus kaks aju, kus tabati kolm metssiga. Jahikuningaks sai Toomas Sildmäe. Teised õnnelikud kütid olid Jaan Luks ja Meelis Vahl. Parimaks ajajaks valiti Südameapteegi ostujuht Margus Amor.

Nii nagu hommikuampsu eest hoolitses Pärnu Rannahotell, nii ka maitsva lõuna ja õhtusöögi eest.

Osalejad jäid päevaga rahule ja värskest õhust punased põsed ja rõõm südames andsid tunnistust sellest, et tervisepäev jahil läks täiega asja ette.