Soome loodushuvilistel õnnestus lähedalt näha karude võimuvõitlust

Soome loodushuvilistel õnnestus lähedalt näha karude võimuvõitlust

1938
Foto: kuvatõmmis videost

Soomes said loodushuviliste grupp huvitava vaatepildi osaliseks, kui karuvaatlusonni lähedale ilmusid kaks suurt pruunkaru, kes omavahel võimuvõitlusesse asusid.

Loodushuviliste grupp, kes teevad ka oma Youtube kanalil loodusteemalisi videoid, käis juulis Soomes Kuhmo lähistel loomade vaatluskohas, kus salvestati kaamesse võimas karude vaheline mõõduvõtt, kirjutab Petapixel.

Grupi sõnul jõudsid nad seal olla 45 minutit, kui karud kohale ilmusid, kokku käis 5 tunni jooksul neli karu. „Me oleks olnud õnnelikud juba ainult ühte karu korraks nähes, aga meie ootused said täielikult ületatud,” tõdesid nad.

Kaks võrdlemisi samas suuruses karu tegid väga valjut häält ja hetk hiljem juba asusid võimuvõitlusesse. Ekspertide sõnul ei oleks nii suurt kaklust ainult toidu pärast toimunud. Seda tehakse ka territooriumi pärast, kuna emakarud eelistavad tugevamaid isendeid.

Kohalike sõnul nii võimsat karude vahelist mõõduvõttu pole viimastel aastakümnetel sealkandis olnud, kuid sellel grupil õnnestus see erakordne hetk väga lähedalt üles võtta. Nende sõnul oli see erakordne kogemus, mis võttis sõnatuks.