Soomaa matkajaid häiris lähedal peetav jaht

Soomaa matkajaid häiris lähedal peetav jaht

3510
Pilt on illustreeriv. Foto: EJS

Läinud laupäeval Soomaa rahvuspargis Tõramaa vaatlustorni juures grillimas ja lapsega matkamas käinud viljandlast Jaanus Kaske häiris asjaolu, et sealsamas pidasid kohalikud kütid jahti.

Viljandist umbes 45 kilomeetri kaugusel, Pärnumaale jääval Tõramaal on vaatlustorni kõrval väike katusealune, kus saab grillida. “Kui kohale jõudsime, oli parkla paksult jahimeeste maastureid täis ja vaid 30 meetri kaugusel vaatlustornist käis jaht,” kirjeldas Jaanus Kask Sakalale.

„Pelgalt poolteise meetri kaugusel vaatlustornist oli pargitud kastiga masin. Kui torni ronisime, oli näha, et kast oli kuivanud verega kaetud. Õnneks mu viieaastane poeg ei osanud seda märgata,“ kõneles Jaanus Kask.

Teine asi, mis teda häiris, oli asjaolu, et jahi lõppedes lohistati ATV-ga kohale põdrakorjus. „Tulin loodusparki lootuses elavat looma näha, paraku nägime tema korjust nööriga maad mööda lohisemas,“ kõneles Kask. Tema arvates oleksid võinud jahimehed küttida näiteks 300 meetri kaugusel puhkealast, siis ei oleks nende tegevus teda seganud. Isegi kui selline jaht on seadusega lubatud, tundus see talle kummaline. „Kui mu poeg tulevikus küsiks, mis on rahvuspark, siis ma enam öelda ei oskaks,“ lausus ta.

Tõnis Korts rõhutas, et rahvuspark ei ole looduskaitseala, kus inimeste majandustegevus on rangelt piiratud. Teisalt on jahipidamine ja kalapüük traditsioonilised tegevusalad. “Eestis on kõigis rahvusparkides jahitegevus lubatud, välja arvatud Soomaa Viljandi-poolses osas,” lisas Korts.

Loe lähemalt Sakalast.